Jovana Đurić oborila rekord Srbije na 1.500m kraul

Pon, 07.08.2017 - 17:00 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda takmičari plivačkog kluba Spartak su uspešno nastupili na dva plivačka takmičenja. Beograd je od 4 do 7. avgusta bio domaćin najboljim srpskim plivačima na Letnjem prvenstvu Srbije dok je u Adi u subotu 6. avgusta održan miting sa skoro 300 takmičara iz regiona.

Letnje prvenstvo Srbije u juniorskoj i apsolutnoj kategoriju održano je na bazenima SRC 11. april u Beogradu. Na takmičenju je nastupilo blizu 350 plivača i plivačica iz 45 klubova Srbije. Plivački klub Spartak je nastupio sa 9 takmičara, 4 plivača i 5 plivačica. Posebno ističemo da je u pitanju ekipa sastavljena uglavnom od juniora. U kategoriji seniora za Spartak su nastupili samo Barna Andrej i Đurić Jovana. Trener ekipe je Bojan Race.

Takmičari Spartaka su ukupno osvojili 13 medalja, 3 zlatne, 4 srebrne i 6 bronzanih i (u konkurenciji 45 klubova) i time zauzeli odlično 6. mesto. Istakla se Đurić Jovana koja je bila najveća zvezda ovog takmičenja u ženskoj konkurenciji.

Jovana je osvojila 3 zlatne medalje u apsolutnoj kategoriji u disciplinama 400, 800 i 1500 kraul. U disciplini 1500 kraul. Jovana Đurić je vlasnica novog srpskog rekorda sa vremenom 16.55,48 i time je stekla zvanje najuspešnije plivačice Letnjeg prvenstva Srbije. Barna Andrej je osvojio dve srebrne medalje u disciplinama 50 kraul i 50 leđno, dok je bronzane medalje osvojio na 100 kraul i 50 delfin. Hajagoš Adriel je kao ulazni junior osvojio dve srebrne medalje u disciplinama 50 i 200 delfin, dok je u disciplini 100 delfin osvojio bronzanu medalju. Megađa Marta je, takođe, kao ulazna juniorka osvojila dve bronzane medalje u disciplinama 100 i 200 prsno. Vukanić Vukašin je u juniorskoj konkurenciji osvojio bronzanu medalju u disciplini 200 leđno.

Istovremeo plivači Spartaka su sa velikih uspehom nastupili i na 21.međunarodnom plivačkom mitingu “DELFIN KUP 2017” koji je održan u  Adi u subotu 5 avgusta.  Nastupilo je oko 300 takmičara iz 27 klubova Hrvatske, Nemačke, Mađarske, Izraela, Rumunije i Srbije. Plivački klub Spartak predstavljalo je 17 takmičara,  koji su osvojili ukupno 8 medalja, od čega 3 zlatne, 4 srebrne i jednu bronzanu.

Osvajači medalja su:

• Bedić Andrej, zlatna na 50 leđno i bronzana na 50 delfin,
  • Dulić Danilo, dve srebrne na 50 leđno i 50 delfin,
  • Kuti Lili, zlatna na 50 leđno i srebrna na 50 kraul,
  • Romić Vanja, zlatna na 50 prsno.
  • Štafeta 4×50 mešovito u apsolutnoj kategoriji, osvojena srebrna medalja u sastavu: Kuti Lili, Romić Vanja, Kovač Monika i Babić Taša.