Subotičani dominirali na Borskom Stolu

Uto, 05.09.2017 - 01:21 -- darko.kovacevic

Државно првенство Србије у спортском пењању на природним стенама, у дисциплини тежинско и брзинско пењање и категоријама сениори и јуниори (деца, млађи јуниори, старији јуниори) одржалo се 02. и 03. септембра 2017. године на планини Стол код Бора, у организацији Комисије за спортско пењање при Планинарском савезу Србије и ПСК „Црни врх“ као домаћина такмичења.

Главни судија био је Зоран Секулић, делегат такмичења је био Андраш Богнар. Уређивачи смерова су били Душан Копчалић и Ненад Матић. На такмичењу је учествовало укупно 48 такмичара.

Из ЖПК „Сапртак“ Суботица су се најмасовније пријавили на такмичење. На превенству учествовали су: Сара Пирнат, Нора Богнар, Маја Фабри, Виктор Прчић, Чизмадија Данијел, Дарко Јанковић, Милан Томић и Милан Петрић.

Златну медаљу у обе дисциплине освојила је Нора Богнар. Данијел Чизмадија је у брзинској дисциплини освојио прво, а у тежинској друго место: Виктор Прчић је освојио 2. место, а Милан Петрић је освојио треће место у тежинској дисциплини.

Борски Стол је постала одлична дестинација за спортске пењаче, а организатори су максимално искористили погодности природних и инфраструктуралних карактеристика овог места и допринели да такмичење уједно буде и доживљај за страствене спортске пењаче.

Такмичење је помогло Министарство омладине и спорта.