Ubedljiva pobeda odbojkaša Spartaka u Superligi

Pet, 20.10.2017 - 22:50 -- dejan.vukovic

Spartak (Su) – Spartak (Lj) 3:0 (25:13, 25:16, 25:16)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Zoran Radovanović i Anđelko Popović.

Spartak (Su): Milović (libero), Arsenoski 5, Veselinović, Peić (Libero), Seizović 10, Eremić 13, Kovačević 8, Rajković, Kecman, Dulić, Tumbas 11, Sinđelić 6.

Spartak (Lj): Maksimović 4, Jestrović 1, Marinković 3, Sajić 1, Gajević, Matić, Mirković 3, Đorđević 5, Lazarević 3, Oković 2, Milovanović (libero), Janković (libero).

Odbojkaši Spartaka ostvarili su uverljivu pobedu u Super ligi u svom debiju pred svojom publikom u novoj sezoni. Subotičani su bili bolji u svim segmentima igra i na kraju zasluženo slavili sa maksimalnih 3:0 protiv imenjaka iz Ljiga.

Utakmica je počela vodstvom Subotičana od 3:0. Pokušao je trener gostiju, Marko Simić tajm autom da uzdrma svoju ekipu, međutim to mu nije uspelo te su domaći nakon as servisa Kovačevića stigli do velikih 12:4. Blokom Lazarevića imali su domaći velikih 21:10, da bi set okončao Eremić.

Nije se menjao odnos snaga u nastavku utakmice. Domaći su serijom poena stigli do 8:1, a nakon uspešnog bloka Tumbasa i greške u napadu Okovića prednost je iznosila 12:3. uspešnim napadima Sinđelića i Kovačevića domačći su stigli do velikih 19:10. Bila je to velika razlika za goste koji nisu uspevali da pariraju domaćim odbojkašima. Set loptu od 24:15 donosi Kovačević. Usledio je uspešan napad Lazarevića za 24:16 a nakon toga Eremić okončava set za vodstvo od 2:0.

Treći set počeo je sa dva as sevisa Tumbasa za 2:0, kada su gosti iz Ljiga po prvi put na meču stigli do poravnanja na 2:2. Bila je to dovoljna opomena subotičanima koji su napravili seriju poena i nakon as servisa Arsenoskog došli do 6:2. Na tehničkom tajm autu bilo je 12:7. Uspešnim blokom Ozovića gosti su prišli na tri poena, 16:13 kada su se trgli Golubovi i serijom od 5:0 stigli do 22:14. Seizović as servisom donosi prvu meč loptu za 24:15. Eremić je uspešnim napadom nadmudrio blok gostiju za 25:16 i konačnu pobedu domaćina.