Odbojkašice Spartaka upisale prvu pobedu u sezoni

Sub, 28.10.2017 - 00:08 -- dejan.vukovic

Spartak – TENT 3:1 (15:25, 25:21, 25:22, 25:14)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Vladimir Cvetković i Dejan Rogić.

Spartak: Rajlić 15, Sredić 20, Marić, Ilić, Vučković, Čičić 3, Prolić 9, Jegdić (libero), Momković, Gogić, Batinić 10, Živanović 14.

TENT: Ašćerić 7, Ašković, Ćeranić 14, Marković (libero), Đukić (libero), Radmilović 11, Jakšić 2, Roganović 3, Bjelić 13, Jeković, Kompirović, Lazić 11.

Odbojkašice Spartaka ostvarile su prvu ovosezonsku pobedu u trećem kolu Super lige savladavši Tent sa 3:1 nakon rezultatskog preokreta.

Meč je počeo minutom ćutanja povodom preminulog Radovana Dabića istaknutog odbojkaša i trenera koji je do nedavno vodio odbojkašice Spartaka.

Gošće iz Obrenovca povele su sa 12:8 početkom prvog seta. Dobrim servisima gošće su poremetile prijem te ubrzo imale vodstvo od 17:10. Tek u finišu seta subotičanke su uspele malo da smanje prednost Tenta, ali ne i da ih ugroze pa su gošće lako osvojile prvi set sa 25:15.

U drugom setu odbojkašice Spartaka su znatno popravile igru, proradio im je servis i blok i zahvaljujući tim elementima igre uspele su da povedu sa 9:4. Blokom Rajlićeva prednost je iznosila 18:12 i kada se očekivalo lagano izjednačenje u setovima, gošće su nanizale seriju poena te as servisom jakšićeve preokrenul ena 20:21. Trgle su se domaće nanizale par poena zahvaljujući odličnim blokom te poenom Sredićeve izjednačile rezultat u meču na 1:1.

Treći set doneo je veliku borbu. Spartak je poveo sa 4:0 a gošće ubrzo preokrenule na 6:7. Imale su odbojkašice Tenta tri poena prednosti što su domaće brzo sustigle. Usledio je period rezultatski neizvesne igre nakon koje je Tent prvi stigao do dva poena viška 17:19 poenima Ašćerićeve. Prolićeva poravnava na 19:19, da bi tanja Sredić u finišu seta donela prednost od 22:21. Večeras odlično raspoležena tanja Sredić, as servisom donosi prednost od 2:1 u setovima.

Četvrti set nije doneo velikog uzbuđenja. Nastavile su domaće sa odličnim servisima i već na početku povele sa 8:4. Razigrala se i temperamentna Živanovićeva čijim poenom domaće dolaze do prednosti od 12:5. Usledila su dva as servisa Prolićeve za velikih 20:12. Usledile su greške gošći iz Obrenovca a prvu meč loptu iskoristile su odbojkašice Spartaka blokom koji su sastavile Živanović i Čičić za prvu ovosezonsku pobedu.