Pet, 15.12.2017 - 23:27 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 0:3 (17:25, 22:25,18:25)

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 1, Jungić 9, Veselinović, Peić (libero), Seizović, Eremić 10, Kovačević 4, rajković, Kecman 7, Tumbas 3, Sinđelić 2.

Vojvodina: Simić 2, Vučićević 13, Bajandić, Stevanović 7, đorđević, Vemić 10, Kujundžić, Peković (libero), Mehić 17, Todorović 1, Rudić, Perić.

Odbojkaši Spartaka nisu uspeli da iznenade Vojvodinu i pretrpeli su svoj prvi poraz pred domaćom publikom. Najveća borba viđena je u drugom setu, kada su favorizovani gosti tek u finišu seta slomili otpor Spartaka.

Vojvodina je nakon dve greške domaćih povela sa 9:7, da bi se na tehnički tajm aut otišlo sa vodstvom crveno belih od 12:9. Blokom Vučićevića gosti su imalipet poena viška, 17:12. Gosti su ubrzo došli do prednosti od 1:0 u setovima. Spartak je zaigrao odlučnije tek sredinom drugog seta kada su nakon vodstva Vojvodine od 12:8 uspeli da se primaknu na samo poen zaostatka 14:15. Gosti opet dolaze do osetnije prednosti od 20:17, kada je trener Žakić zatražio minut odmora. Napadom Jungića i uspešnim blokom Tumbasa, Spartak je uspeo da poravna na 21:21. Poenima Mehića i Vemića, gosti dolaze do 23:21, Eremić smanjuje na 23:22 nakon čega propušta kontru za novo poravnanje. Vojvodina je iskoristila priliku i preko Vemića stigla do prednosti od 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta protekao je u ravnopravnoj igri, međutim gosti ubrzo dolaze do prednosti od tri poena. Nastavili su Novosađani u istom ritmu i stigli do 15:9, čime su napravili veliki korak ka konačnoj pobedi. Poenom Mehića gosti su imali velikih 22:14, i time je pobednik ovog susreta bio okončan.