Ned, 24.12.2017 - 15:46 -- dejan.vukovic

Spartak – Železničar 1:3 (16:25, 18:25, 26:24, 17:25)

Subotica. Sudije: Lazarevićč i Radovanović. Gledalaca: oko 150.

Spartak: Jović 17, rajlić 19, Sredić 13, Marić 1, Ilić, Vučković, Čičić 2, Prolić, Jegdić, Momković, Batinić 4, Živanović 6.

Železničar: Spasenić, Grujičić, Lazarević, Vasileva 7, Jovičić 21, Kutlešić 4, Andrić, Gajić 8, Mladenović, Tošić, Stanimirović 13, Vignjević 7.

Ekipa Železničara iz Lajkovca opravdala je epitet favorita, iskoristila sve greške u igri domaćih i zasluženo slavila sa 3:1. Imale su Golubice dosta problema sa prijemom tokom celog meča, bolju igru pokazale su u trećem setu posebno u finišu tog dela, ali za osvajanje bodova trebale su tu igru pokazati u većem delu utakmice.

Početak prvog seta nije nagovestio da će gošće lako doći do prvog seta. Golubice su igrale dobro, bile su sigurne na servisu, a as Živanovićeve donosi im prednost od 8:4. Nakon tajma auta gošći usledila su još dva vezana poena za prednost od 10:4. Došlo je tada do preokreta u igri. Spartak je nanizao pet greški što su iskoristile gošće i već do obaveznog odmora stigle sa poenom prednosti 12:11. Sa dva vezana as srevisa Vignjevićeve prednost je iznosila šest poena, 19:13. Prvi set okončava Jovičevićeva za 25:16.

Početak drugog seta doneo je egal igru ali ubrzo su usledili novi problemi na prijemu domaćih što je kaznila Stanimirovićeva, te blokom Vasileve gošće su stigle do 12:6. Na servisu Jovičevićeve, vrlo brzo je Železničar stigao do velikih 21:13. Dve kontre donose gošćama prednost od 24:13. Spartak je uspeo da uspostavi ritam u igri, napravile su seriju od 5:0, ali prednost Železničara je bila velika da bi mogle doći do preokreta.

Na krilima bolje igre iz prethodnog seta Golubice su dobro započele treći set. Marija Čičić je vezala nekoliko dobrih poteza, bilo je 5:2 nakon njenog kuvanja, pa i 9:4 posle bloka iste igračice. As servisom Jovićeve imale su 12:8. Gošće preokreću rezultat na 13:12, da bi se u finiš seta ušlo sa prednošću igračica iz Lajkovca od 21:20. Ubrzo je Železničar poenom Jovičićevbe stigao na korak do pobede, 24:21.  Rajlićeva napadima spašava dve, a potom beleži as za 24:24. Sredićeva blokira napad rivala, a dug poen potom rešava Batinićeva za prvi osvojen set Subotičanki.

Četvti set u potpunosti je pripao gošćama. Povele su sa 8:2, a na tehničkom tajm-autu imale su takođe šest poena prednosti. Nisu uspevale domaće da se rezultatski primaknu. Železničar je čuvao stečenu prtednost te su u finiš seta ušle sa 20:13. Greškom Jovićeva na servisu meč je okonačn pobedom Železničara od 3:1.