Košarkaši Spartaka napokon prekinuli negativan niz

Sub, 10.02.2018 - 23:23 -- dejan.vukovic

Spartak – Beovuk 81:76 (23:19, 18:16, 15:21, 25:20)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 350. Sudije: Branislav Mrdak, Marko Strika, Nikola Svrkota.

Spartak: Jovanović 5, S. Gazibegović, Nikolić 13, Pejić 18, Lučić 5, Tanasković 12, Kojović 5, Sladoje 15, V. Gazibegović, Šajin 8, Kuridža, Barna.

Beovuk: Jevđenić, Dragović, Marjanović, Musić 23, Nerandžić 14, Grušanović 2, Vojinović, Čamović, Maksimović 14, Bezbradica 10, Vučičević 13.

Košarkaši Spartaka napokon su prekinuli negativ niz od osam vezanih poraza. Savladali su Beovuk u utakmici koja je donela puno neizvesnosti i dosta grešaka sa obe strane. Imali su subotičani prednost od 15 poena sredinom trećeg perioda, ali su dozvolili protivniku da u poslednji deo uđu poravnati, 56:56.

Početak utakmice pripao je gostima koji su poveli sa 8:4. Spartak se mučio sa skokom, ali srećom služio ih je šut za tri poena. Trojkom Nikolića i Lučića preokrenuli su na 15:10. Raspucali su se i košarkaši Beovuka, pre svih Maksimović koji postiže dve vezane trojke za 17:17. Prvi period pripao je Golubovima, 23:19. Gosti su prišli na koš zaostatka, kada je Spartak popravio igru u odbrani i serijom brzih poena došao do vodstva od devet poena. Prvo poluvreme okončano je prednošću Spartaka od 41:35.

Spartak je serijom od 9:0 započeo drugo poluvreme. Trojkom Šajina domaći su imalči velikih 15 poena viška 50:35. Nije to obeshrabrilo igrače Beovuka koji su iskoristili vezane greške subotičana u napadu i malo po malo smanjivali prednost.  Košem Nerandžića gosti iz Beograda su prišli na 53:46. Odgovorio je trojkom Pejić za novu dvocifrenu prednost Golubova. Međutim uzvratili su igrači Beovuka te trojkama Makismovića i Vučičevića smanjili na minimalnih 56:54. Deset sekundi pre isteka trećeg perioda Bezbradica je poravnao na 56:56.

Stiče se utisak da je sirena koja je označiula kraj trećeg perioda spasila košarkaše Spartaka. U poslednjem periodu zuaigrali su bolje u odbrani i uspeli da zaustave napade Beovuka. Mučili su se u napadu, ali su ipak uspeli da se rezultatski odlepe, posebno posle trojke Pejića kada su stigli do 65:58. Sladoje je uspešno realizovao slobodna bacanja za dvocifrenu prednost dvs ipo minuta pre kraja susreta. Gosti su uspeli da smanje prednost subotičana ali nisu mogli i do preokreta.