Odbojkaši Spartaka nadigrali Radnički

Čet, 15.02.2018 - 22:53 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:19)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 250. Sudije. Jnaković Mirko i Popović Anđelko.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski, Jungić 11, Veselinović, Peić (libero), Seizović, Eremić 19, Kovačević 5, Rajković, Kecman 16, Tumbas, Sinđelić 14.

Radnički: Glavinić 11, Veljović 2, Goić 7, Žugić 17, Pantović (libero), Pejčić, Stevanović 17, Matić, Pantelić (libero), Opačić 1, radivojević, Krstić 3.

Odbojakši Spartaka nakon dva uzastopna poraza večeras su pred svojom publikom slavili sa 3:1 protiv borbene ekipe Radničkog iz Kragujevca. Gosti su prikazali dobru igru, posebno u odbrani.

Spartak je u prvom setu do osetnije prednosti stigao zahvaljujući dobroj igri u bloku. Istakli su se Sinđelić i Eremić koji su najzalsužniji za vodstvo domaćih od 9:5. Sa dva vezana poena Kecmana i greškom Pantelića subotičani su imali prednost od 15:9. Uspešnim napadom Sinđelića bilo je 18:13. Usledili su poeni Eremića i Jungića za velikih 21:15, međutim nije to bilo dovoljno da se uđe u mirnu završnicu. Nakon dve greške domaćih poene su vezali Stevanović i Gošić koji su Radnički primakli na 23:22. U pravom momentu je usledio tajm aut od strane domaćeg trenera, Igora Žakića nakon kojeg su gosti vezali dve greške te je Spartak došao do prvog seta.

Početak drugog seta pripao je gostima. Nakon dobrih servisa, Žugić i Stevanović su dobrim napadima doveli Radnički u prednost od 5:2. Spartak je ponovo blokom uspeo da poravna na 5:5 a ubrzo su i preokrenuli te as servisom Eremića na obavezni odmor otišli sa vodstvom od 12:9. Finiš drugog seta bio je nalik prvom. Spartak je preko Eremića poveo sa 17:12 i 19:15, međutim uporni gosti su prišli na 23:22. Srećom po domaće, Veljović je napravio dve vezane greške i omogućio da Spartak povede sa 2:0 u stovima.

Ceo treći set rezultatski je bio izuzetno uzbudljiv. Poveli su domaći sa 5:3 da bi gosti ubrzo poravnali na 8:8. Na tehničkom tajm autu Spartak je poenom Jungića imao minimalnih 12:11. Stevanović poravnava a Žugić preokreće na 13:14. Nakon novog izjednačenja Glavinić sa dva vezana poena donosi Radničkom prednost od 19:17. Domaći uspevaju da izjednače na 20:20 i poenom Eremića da preokrenu na 21:20. Nakon novog izjednačenja Goić donosi set loptu za Radnički, 24:23, koju koristi Glavinić da smanji prednost Spartaka na 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Radnički je poveo sa 6:4, a Spartak preokrenuo na 8:6. Nakon 11:11, domaći su as servisom Kecmana poveli sa 17:13, da bi Kragujevčani prišli na samo poen zaostatka 16:17. Pokušali su odbojkaši Radničkog da ostanu u meču, međutim napravili su par ishitrenih grešak ai dozvolili Spartaku da povesde sa 21:17. Sinđelić donosi pet meč lopti a već prvu kosristi Kecman za konačnu pobedu od 3:1.