Pioniri Spartak Prozivke ekipno treći na Prvenstvo Vojvodine

Uto, 27.02.2018 - 21:22 -- dejan.vukovic

Prethodnog vikenda u Zrenjaninu je odžano Zimsko prvenstvo Vojvodine gde su se u subotu 24. februara takmičili pioniri a u nedelju 25. februara ostale starije kategorije. Plivači Spartak Prozivke su u kategoriji pionira ekipno izborili treće mesto.

Osvajači medalja.

• Tot Silvija osvojila je srebrnu medalju u disciplini 200 metara prsno, bronzanu na 200 metara leđno i bronzanu na 100 metara leđno
  • Ždrnja Teodora osvojila je zlatnu u disciplini 100 metrara delfin
  • Kostić Maša osvojila je srebrnu u disciplini 100 metara delfin, bronzanu na 100 metara slobodno i bronzanu u disciplini 200 metara slobodnim stilom.
  • Farkaš David izborio se za dve bronzane medalje, na 100 metara i 200 metara slobodno
  • Kutuzov Nemanja osvojio je bronzanu na 50 metara slobodnim stilom.
  • Devojčice su u štafeti 4x50 metara mešovito osvojile treće mesto i to u sastavu Kutić Dalija, Tot Silvija, Ždrnja Teodora i Kostić Maša.

Takmičari Spartak Prozivke uspešni su bili i drugog dana takmičenja. U kategoriji kadetkinja (12-13 godina), Vukomanović Ivana je osvojila dv esrebrne medalje i to u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara leđno kao i bronzanu na 50 metara leđno. Od dečaka u istoj kategoriji (13-14 godina) Dulać Luka se okitio sa tri zlatne i to u disciplinama 50 metara delfin, 100 metara delfin i 100 metara mešovito kao i bronzom na 50 metara slobodno.

U kategoriji juniorki (14-15 godina), osvojene su dve bronzane i to Ikić Jovana na 200 metara slobodno i Čajkaš Petra na 50 metara prsno. Od juniora (15-16 godina), najzapaženije rezultate postigao je Fermanović Borislav osvojivši dve srebrne na 200 metara prsno i 100 metara mešovito kao i dve bronzane na 400 metara slobodno i 100 metara delfin.

U kategoriji starijih juniora (17-18 godina), Farkaš Balaž je uzeo srebrnu na 50 metara prsno i bronzanu na 100 metara prsno.

U otvorenom delu takmičenja plivački klub „Spartak-Prozivka“ imao je dva predstavnika i to Mastilović Minu koja je tri puta stigla prva na cilj u disciplinama 50 metara, 100 metara i 200 metara slobodno dok je na 50 metara prsno bila treća. Sekulović Sekul okitio se srebrnom u disciplini 50 metara leđno i bronzanom u disciplini 100 metara leđno. Plivači ovog kluba su u štafeti 4 x 50 metara mešovitim stilom i to u sastavu Sekulović, Farkaš, Fermanović, Dulać, stiglii treći na cilj čime su zasluženo okićeni bronzanim medaljama.