Pon, 26.03.2018 - 19:40 -- dejan.vukovic

Spartak – Metalac 92:87 (19:22, 26:23, 22:19, 25:23)

Spartak: Nikolić 15, Sladoje 6, V. Gazibegović 8, Barna 5, Karadžić 10, Hristov 22 (4 trojke), S. Gazibegović 4, Lučić 12, Kojović 10, Kuridža.

Metalac: Krstović 11, A. Vasić 6, Marojević 9, Stamenić 15, Đukanović 23, Čolović, Turbić, Mikulić, Kaplanović 20, D. Vasić, Pavlović.

Košarkaši Spartaka savladali su Metalac u 24. kolu košarkaške lige Srbije, zahvaljujući odličnoj partiji Hristova koji je zabeležio 22 poena od kojih četiri "trojke". Tek sada se vidi koliko je Hristov nedostajao subotičanima u borbi za plej of.

Nakon početnog vodstva gostiju 0:2, Spartak je preokrenuo na 7:2 zahvaljujući koševima Sladoje, Karadžića i Nikolića. Razigrao se Đukanović i doneo novi preokret na meču. Metalac je došao do vodstva od 15:9 u sedmom minutu. Prvu četvrtinu Metalac završava vodstvom od 22:19, košem Vasića pet sekundi pre isteka.

U nastavku susreta Lučić poravnava da bi Kojović trojkom vratio prednost subotičanima od 25:24. Spartak je košem Karadžića došao do prednosti od 38:32, ali je razigrani Đukanović vratio Metalac u igru poravnavši prvo na 43:43 a zatim uspešno izvedenim slobodnim bacanjima doveo sovu ekipu u prednost od 43:45. Osam sekundi pre kraja prvog poluvremena Nemanja Sladoje nakon asistencije Vanje Gazibegovića pogađa za 45:45.

Metalac je u trećoj četvrtini stigao do vodstva 57:61, da bi Spartak poenima Hristova u poslednju deonicu ušao sa vodstvom od 67:64. Uzvraća Metalac trojkom Krstovića a novim šutem za tri poena ovaj put Jovana Stamenića imali gosti su imali prednost od 71:67. Raspoloženi Hristov sa dve vezane "trojke" preokreće na 77:73. Gosti su još jednom stigli do izjednačenja, 77:77, međutim domaći su imali veliku želju za trijumfom. Četvrtom "trojkom" Hristova te košem Nikolića došli su do velikih sedam poena viška, 84:77 nepuna tri minuta pre kraja susreta.

Pokušali su gosti agresivnom odbranom da dođu do povoljnog rezultata, međutim sigurni sa linije slobodnih bacanja bili su Nikolić i Hristov za desetu superligašku pobedu Spartaka u ovoj sezoni.