Dva plivačka takmičenja na bazenu u Dudovoj šumi

Ned, 15.04.2018 - 16:42 -- dejan.vukovic

U organizaciji Plivačkog kluba Spartak na bazenu Dudova šuma održana su dva takmičenja. Po deveti put plivački miting pod nazivom „Subotičkih 200 i više“  i po prvi put zvanično Prvenstvo Srbije na 5 km u bazenu.

Na Prvenstvu Srbije u plivanju na 5 km nastupilo je ukupno 28 plivača i plivačica iz Mađarske i Srbije. Takmičari iz Subotice zabeležili su značajne rezultate. Najbolji rezultat ostvarila je Đurić Jovana iz plivačkog kluba Spartak koja je nova apsolutna prvakinja Srbije na 5 km, dok je u istoj disciplini ali u konkurenciji takmičara do 13 godina novi prvak Srbije Zavišić Filip takođe iz plivačkog kluba Spartak. Prvaka države ima i drugi subotički klub. Fermanović Borislav iz plivačkog kluba Spartak Prozivka novi je prvak Srbije u konkurenciji takmičara do 17 godina i ujedno  treći u apsloutnoj kategoriji. Medalja je pripala i Čajkaš Petri koja je osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 15 godina.

„Subotičkih 200 i više“ je tradicionalno takmičenje u organizaciji Plivačkog kluba Spartak, vrlo simboličnog naziva jer se plivači nadmeću u disciplinama dužine 200 metara i više. Na takmičenju je nastupio 101 takmičar iz 10 vojvođanskih klubova. Plivači Spartaka osvojili su ukupno 43 medalje, od čega 23 zlatne, 13 srebrnih i 7 bronzaih, dok je plivački klub Spartak Prozivka ukupno osvojio 31 medalju od kojih 12 zlatnih, 9 srebrnih i 10 bronzanih