Odlični plivači Spartak Prozivke na mitingu u Zrenjaninu

Ned, 06.05.2018 - 20:53 -- dejan.vukovic

Zrenjanin je u subotu 5. maja  bio domaćin tradicionalnog plivačkog mitinga pod nazivom „Mladost 2018“ koji je organizovao plivački klub „Proleter“ iz Zrenjanina.

Na takmičenju koje je okupilo oko 340 plivača iz 15 klubova iz Srbije našao se i subotički plivački klub Spartak Prozivka sa 29 takmičara koji su se takmičili u 105 individualnih disiplina kao i 3 štafete. Osvojili su 12 zlatnih, 7 srebrnih i 17 bronzanih medalja a najzapaženiji rezultat ostvario je Ujvari Leon koji je u kategoriji dečaka do 10 godina sa disciplinom 50 metara slobodno uzeo najviše FINA bodova čime je proglašen za najboljeg plivača u kategoriji. Leon je plivao i na 100 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mešovito i u svim navedenim disciplinama je takođe osvojio zlatnu medalju. U istoj kategoriji (10 godina dečaci), Filip Miler je u disciplini 100 metara slobodno osvojio bronzanu medalju.

U kategoriji dečaka do 9 godina, Grahovac Uroš osvojio je dve medalje i to zlatnu na 50 metara delfin i bronzanu na 100 metara mešovito. U kategoriji dečaka do 12 godina, Kutuzov Nemanja osvojio je srebrnu na 100 metara slobodno i bronzanu na 50 metara slobodno.

Među dečacima do 13 godina, Martić Bojan je osvojio 3 bronzane i to na 100 metara slobodno, 100 metara prsno i 200 metara mešovitim stilom. U kategoriji dečaka do 14 godina, Dulać Luka je i ovaj put zabeležio lepe rezultate osvojivši dve zlatne medalje na 100 metara delfin i 200 metara mešovito, srebrnu na 100 metara slobodno i bronzanu na 50 metara slobodno.

U kategoriji 15 godina i stariji, Spartak-Prozivka je imala jednog plivača, Fermanović Borislava, koji je bio najbolji na 100 metara prsno, drugi na 100 metara delfin i dva puta treći i to na 100 metara slobodno i 200 metara mešovito. U kategoriji devojčica do 8 godina, Milošević Una osvojila je zlatnu medalju na 50 metara prsno, dok je Kovač Striko Aleksandra osvojila srebrnu na 50 metara leđno i tri bronzane na 50 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mešovito.

U kategoriji takmičara do 9 godina, Komaromi Athena osvojila je zlatnu medalju na 100 metara slobodno i srebrnu na 50 metara delfin dok je u kategoriji devojčica 10 godina Tot Silvija bil anajbolja na 50 metara prsnim stilom, druga na 100 metara mešovito a osvojil aje i dve bronzane medalje na 100 metara slobodno i 50 metara leđno. U istoj kategoriji, Skenderović Nađa osvojila je bronzanu na 50 metara delfin a Martić Ena srebrnu na 50 metara prsno. Čajkaš Petra je u kategoriji devojčica od 14 godina i starije osvojila zlatnu medalju na 100 metara prsno i bronzanu na 100 metara leđno.

Štafeta 4x50 metara mešovito, u sastavu Ujvari Leon, Martić Bojan, Kutuzov Nemanja i Miler Filip, na cilj je stigla treća čime su se dečaci okitili bronzanim medaljama.