Gimnastičari prvaci Srbije u kadetskoj konkurenciji

Uto, 12.06.2018 - 21:18 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda 9. i 10. juna u Novom Sadu je održano prvenstvo Srbije po kategorijama, na kojem su sa velikim uspehom učestvovali i takmičari gimnastičkog kluba Partizan Železničar iz Subotice u konkurenciji kadeta i juniora.

U kategorija kadeta subotički gimnastičari su u višebojskom delu takmičenja ekipno osvojili 1. mesto i naslov prvaka Srbije. Članovi ekipe su bili: Kulić Filip, Juđak Romeo i Strajnić Mihajlo. Uspešni su bili i u pojedinačnoj konkurenciji, Juđak Romeo je osvojio prvo mesto, Kulić Filip treće a Strajnić Mihajlo je zauzeo 4. mesto. U finalu po spravama Kulić Filip je osvojio tri zlatne medalje, na parteru, preskoku i razboju. Juđak Romeo je osvojio dve srebrne medalje i to na konju sa hvataljkama i razboju. Mihajlo Strajnić je osvojio zlatnu medalju i naslov prvaka Srbije na konju sa hvataljkama.

U konkurenciji juniora Kristijan Gombaš je zauzeo 5. mesto u pojedinačnom višebojskom delu takmičenja, dok je u finalu po spravama zauzeo 2. mesto u vežbi na krugovima