Andrej Barna osvojio zlatnu medalju na Mediteranskim igrama

Ned, 24.06.2018 - 16:08 -- dejan.vukovic

Subotički plivač Andrej Barna osvojio je zlatnu medalju u plivanju na Mediteranskim igrama koje se održavaju u Španiji u gradu Taragona od 22. juna do 2. jula.

Na igrama učestvuje oko 4.000 sportista iz 26 zemalja među kojima je i 143 sportista iz Srbije koji će nastupiti u 27 disciplina. Subotica, grad sportova i na ovom velikom takmičenju ima svojih predstavnika a već ima i osvajača zlatne medalje. Andrej Barna je u štafeti 4x100 metara slobodnom stilom u ekipi sa Velimirom Stjepanovićem, Urošem Nikolićem i Ivanom Lenđerom osvojio najsjajniju medalju isplivavši štafetnu trku u vremenu 3:15.76.

Trećeg dana takmičenja na borilište će izaći još jedan subotičanin, olimpijski prvak Davor Štefanek koji će pokušati da osvoji jednu od medalja iako nastupa u većoj težinskoj kategoriji od one u kojoj je osvajao velike medalje.