Subotičke gimnastičarke najbolje u Vojvodini

Ned, 04.11.2018 - 19:55 -- dejan.vukovic

Subotica je 3. novembra bila domaćin II Kola Pionirske gimnastičke lige Vojvodine na kojem su trijumfovale domaće gimnastičarke iz Sokolskog društva Spartak.

U II selekciji (do 10 god.) Subotičanke su ekipno osvojile prvo mesto sa 162,55. Triujumf su upotpunili i u pojedinačnoj konkurenciji. Babičković Dunja je bila najbolja u pojedinačnoj konkurenciji sa 56,60 bodova, drugo mesto pripalo je Gračan Milki 54,45 dok je četvrta bila Popov Martina sa 51,50.

Subotičanke su trijumfovale i u III Selekcija (do 12 god) sa osvojenih 151,150 odova. Subotičanke su osvojile tri prva mesta i u pojedinačnoj konkurenciji u III sekciji.  Prva je bila Šabić Nina sa 53,450, druga Ristic Nađa sa 50,05 a treća Rakić Staša sa 47,65 bodova.

Proglašeni su i ukupni pobednici Vojvodine za 2018 god gde su subotičanke takođe bile najuspešnije. Ekipno u II selekciji gimmnastičarke sokolskog društva Spartak su osvojile zlatnu medalju sa 325,50 bodova. Druga je bila ekipa Vojvodine iz Novog Sada sa 249,45 bodova. Pojedinačno, zlatna medalja pripala je Babičković Dunji sa 112,75, srebrnom se okitila Gračan Milka sa 109,20 bodova dok je četvrto mesto pripalo Popov Martini sa 102,95.

Treća selekcija je bila najuspešnija u ekipnoj konkurenciji sa 302,20 bodova. drugo mesto je pripalo gimnastičkom klubu Soko iz Zrenjanina sa 228,35 bodova. Trijum su upotpunile i u pojedinačnoj konkurenciji, zauzevši prva tri mesta na pobedničkom postolju. Zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji pripalo je Šabić Nini sa 104,30 srebrnu je osvojila Ristic Nađa sa 100,05 bodova dok se bronzanom okitila Rakić Staša sa 97,85 bodova.

Obe prvoplasirane ekipe Gimnastičkog Sokolskog društva Spartak obezbedile su učešće na finalnom takmičenju gimnastičkog saveza Srbije.