Odbojkaši Spartaka bolji od Mladog Radnika

Sub, 22.12.2018 - 00:01 -- dejan.vukovic

Spartak – Mladi radnik 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:16)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudije: Radovanović Zoran i Leko Robert.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 1, Jungić 10, Veselinović 14, Peić (libero), Seizović 14, Simić, Medan, Kecman, Dulić, Tumbas 7, Ilić 11

Mladi Radnik: Buša 14, Pajkić, Savić 6, Vulikić, Kovačević 9, Ilić S. 5, Batak 3, Lečić 2, Nadaždin 4, Ilić V., Jelić 4, Keita 9.

Odbojkaši Spartaka ostavrili su pobedu nad Mladim Radnikom i time trenutno zauzeli treću poziciju na tabeli Super lige. Subotičani su do pobede došli nakon preokreta, pošto su prvi set izgubili sa 25:23 da bi u nastavku nanizali tri seta i na kraju zasluženo slavili.

Do prednosti od dva poena prvi su došli odbojkaši Spartaka, poenom Veselinovića za 8:6. Usledila je serija gostiju od 4:0, da bi nakon greške Keite Spartak ponovo došao do prednosti od 17:14. Spartak je poveo sa 21:18, međutim to im nije bilo dovoljno da osvoje prvi set. Odličnim servisima Kovačeviča i Savića gosti dolaze do preokreta i osvajaju prvi set.

Kompletan drugi set obeležila je uzbudljiva i izjednačena igra dva rivala. Mladi radnik je poveo sa 4:3 da bi Spartak preokrenuo na 7:6. Greškom Keite, subotičani su poveli sa 14:11, da bi Batak as servisom doneo novo poravnanje u meču, 16:16. Tumbas donosi dva poena prednosti Spartaku 21:19, da bi Jelić as servisom uneo dramu u sam finiš seta pošto su gosti prišli na poen zaostatka, 22:23. Seizović donosi dve set lopte subotičanima, Buša spasava prvu da bi greškom Ilića sa servisa Sparzak poravnao na 1:1 u meču.

Početak tećeg seta pripao je domaćinu koji je preko raspoloženog Đorđa Ilića poveo sa 9:4. Sredinom seta subotičani su dozvolili rivalu da napravi mini seriju i primakne se na samo poen zaostatka, 17:18. Usledila je odlična serija Spartaka kada je na servis došao Seizović. Uz njegova dva as poena, subotičani su nanizali sedam poena i sa 25:17 osvojili treći set.

Gosti su ušli u seriju grešaka na početku četvrtog perioda, pa je Spartak lako poveo sa 6:3. Međutim ponovo preokreti na meču, uzvratili su požarevljani i poravnali na 6:6. Na obavezan odmor rivali su otišli sa prednošću Spartaka od tri poena, 12:9. Blokom Ilića a zatim i Jungića Spartak jepoveo sa velikih 20:14. Nakon as servisa Jungića prednost je iznosila osam poena 23:15. Jelić je na kratko prekinuo seriju Spartaka da bi Seizović sa dva poena u nizu doneo pobedu domaćinu.