Ned, 20.10.2019 - 11:29 -- dejan.vukovic

Spartak – Konstantin 88:71 (24:21, 23:17, 18:18, 23:15)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Mizdrak, Đukić, Rakić.

Spartak: Krstanović 27, Petrov 10, Cvjetković 10, Barna 23, Bijelić 2, Kuridža 10, Radošević, Gazibegović, Simjanovski 2, Mirović 4.

Konstantin: Turbić 6, Nedeljković 6, Turbić, Kostić 2, Bogdanović 15, Đokić, Đorđević, Stevanović, Jovanović 20, Ogrizović, Marković, Nikolić, Gudžić 22.

Košarkaši Spartaka zabeležili su i treću prvenstvenu pobedu. Pred domaćom publikom savladali su ekipu Konstantina sa 88:71

Goste iz Niša služio je šut za tri poena početkom utakmice. Dve trojke pogodio je Bogdanović, po jednu su dodali Gudžić i Turbić, sa čime su stigli do vodstva od 14:9. Ubrzo su se domaći konsolidovali i došli do svoje igre, dve trojke vezao je Petrov čime su preokrenuli meč u svoju korist. Usledili su dobri napadi Spartaka za vodstvo od 20:16 u 8. minutu. Trojkom Barne Golubovi vode sa 27:21, da bi gosti preko Nedeljkovića i Jovanovića poravnali na 31:31. Finiš poluvremena doneo je prednost Spartaku od 44:35, nakon uspešne realizovane kontre Krstanovića. U poslednjem napadu prvog dela Kuridža trojkom donosi lepu prednost domaćinu od devet poena.

Košem Krstanovića, domaći su početkom treće deonice imali deset poena viška, 51:41. Konstantin se u meč vraća šutevima za tri poena. Ušla je utakmica potom u brži ritam, a više je to odgovaralo košarkašima Spartaka koji su se bolje snašli, Cvjetković realizuje kontru nakon koje prednost ostaje dvocifrena. Gosti su smanjivali razliku, posle koša Bogdanovića prišli su na minus pet poena, što je bio signal za trenera domaćih Bjelicu da zatraži minut odmora i posavetuje svoje momke. Prijao je mali predah subotičanima, koji su ponovo ušli u seriju poena, Barna zakucavanjem vraća dvocifrenu razliku. Držali su domaći prednost i u poslednjoj fazi meča, koševima Kuridže bilo je 74:63 u 34. minutu susreta. Pitanje pobednika rešio je Barna koji donosi nedostižnih 81:65 na nešto manje od tri minuta do kraja meča.