Sub, 24.10.2020 - 19:21 -- dejan.vukovic

Spartak – Železničar 1:3 (25:17, 21:25, 24:26, 13:25)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Galić Mirjana i Balandžić Predrag.

Spartak: Korolija 4, Dragović 10, Vidojević, Tadić, Jurić, Drčić, Džaković, Jeković 7, Stojanović, Lekić 13, Baić 6, Petrović 8, Vasić, Filipović

Železničar: Ivanović, Marković, Batinić 13, Savić 5, Uzelac 15, Mitrović 1, Ranković 3, Gajić 8, Rajlić 3, Mirosavljević 11, Vujović, Kutlešić 11, Perović 1

Odbojašice Spartaka pružile su dobru igru i dostojno namučili ekipu Železničara. Meč je odlučen u trećem setu koji je posle velike borbe i na rezultatsku razliku pripao gošćama iz Lajkovca, nakon toga Spartak više nije uspeo da se dostojno suprostavi protivniku.

Domaće su odličnim servisom otvorile utakmicu, nakon asa Jerkoviće rezultat je bio 10:5. Nastavile su odbojkašice Spartaka u tom ritmu i povele sa ubedljivih 16:7. Gošće su tada uzvratile , ali razlika je bila velika te je Spartak došao do vodstva od 1:0 poenom Dragovićeve.

Železničar je zaigrao bolje u nastavku, poenom Batinićeve povele su sa 15:13. Lekićeva je držala priključak subotičanki, sve dok se nije razigrala Gajićeva koja blokom donosi 20:16 u korist Železničara. Poenom rajlićeve gosšće uspevaju da poravnaju rezultat na 1:1.

Treći set je ujedno bio i najdinamičniji, imao je Spartak prednost od tri poena na obaveznom odmoru, 12:9. Nakon toga je usledila serija ekipe iz Lajkovca za rezultatski preokret. Igralo se poen za poen sve do završnice seta. Poenom Barbare Batinić gođće dolaze do set lopte 24:22. Jeković uspeva da postigne dva vezana poena za rezultatko poravnanje, Međutim Golubice nisu uspele više od toga. Železničar blokom Kutlešićeve dolazi do osvajanja trećeg seta za  vodstvo od 2:1

Došlo je do pada kocentracije u igri domaćih nakon što su izgubile treči set posle velike borbe. Gošće su povele sa 9:2 u četvrtom setu. Ubrzo je prednost porasla i na velikih 12:3. Uspele su malo da se konsoliduju igračice spartaka smanjile na 12:19, ali nisu mogle i do preokreta. Železničar dobija poslednji set sa 25:13.