Andrej Barna oborio svoj rekord na Prvenstvu Srbije

Pon, 21.12.2020 - 22:47 -- dejan.vukovic

Prvenstvo Srbije u plivanju u kategoriji kadeta, juniora i seniora održan je proteklog vikenda od 17. do 20. decembra u Beogradu na bazenu “Gale Muškatirović” u organizaciji Plivačkog saveza Srbije. U toku četiri dana takmičilo se 400 plivača iz 49 klubova Srbije.

Plivači Spartaka su na ovom Prvenstvu zabeležili odličan rezultat. Ekipno su zauzeli 4. mesto uz osvajanje jednog nacionalnog rekorda u apsolutnoj kategoriji, dva nacionalna rekorda u kategoriji mlađih juniora, jedan nacionalni rekord u kategoriji kadeta. Andrej Barna proglašen je za najuspešnijeg takmičara Prvenstva. Osvojili su ukupno 9 medalja u apsolutnoj kategoriji i 25 medalja u uzrasnim kategorijama. Ekipu je predvodiuo trener Bojan Race.

U apsolutnoj konkurenciji plivački klub Spartak zauzeo je četvrto mesto a poseban rezultat ostvario je Andrej Barna koji je proglašen za najboljeg takmičara prvenstva. Barna je oborio sopstveni apsolutni rekord u disciplini 50m kraul sa vremenom 22:21. Odličan rezultat zabeležio je i Matija Rađenović u disciplini 100 metara leđno koji je u kategoriji kadeta isplivao novi nacionalni rekord sa vremenom 1:02:07. Nove nacionalni rekord isplivala je i štafete u kategoriji mlađih juniora (do 16 godina) u sledećim disciplinama: 4 x 50 mešovito / mešano novi nacionalni rekord do 16 godina oborila je štafeta u sastavu: Jelena Kosović, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Marko Barši; 4 x 50 kraul / mešano novi nacionalni rekord do 16 godina jisplivali su: Andor Gencel, Nikola Koltin, Jelena Kosović i Anja Zubelić.

Osvojene medalje plivača Spartaka u apsolutnoj kategoriji:

• Andrej Barna, zlatna na 50 i 100 kraul i srebrna na 50 delfin i 200 kraul
  • Jovana Đurić, tri zlatne medalje u disciplinama 400, 800 i 1500 kraul,
  • Nikola Koltin bronzana medalja u disciplini 200 metara mešovito,
  • Jelena Kosović srebrna medalja u disciplini 200 m delfin.

Osvojene medalje po uzrasnim kategorijama

Kadetska konkurencija:

• Luka Knežević, zlatna na 800 i srebrna na 400 kraul,
  • Matija Rađenović, zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 leđno i 200 prsno, i bronzana medalja na 800 kraul,
  • Danilo Dulić, srebrna na 200 delfin, Muška štafeta 4 x 50 mešovito, u sastavu Luka Knežević, Danilo Dulić, Vanja Macanko i Matija Rađenović osvojila je bronzanu medalju.

Juniorska kategorija:

• Jelena Kosović (mlađi juniori), zlatne medalje na 200 delfin i 400 mešovito, srebrna na 100 delfin i dve bronzane, na 50 delfin i 50 leđno,
  • Vanja Romić (mlađi juniori), srebrna medalja na 400 mešovito,
  • Nikola Koltin (mlađi juniori), zlatna medalja na 200 mešovito i tri srebrne, na 50, 100 i 200 prsno.
  • Anja Zubelić (stariji juniori), srebrna medalja na 200 prsno i tri bronzane, 50 i 100 prsno i 200 mešovito.
  • Štafeta 4 x 50 mešovito/mešano u sastavu Jelena Kosović, Nikola Koltin, Anja Zubelić i Marko Barši osvojila je bronzanu medalju.