Pobede omladinaca i kadeta Spartaka

Ned, 18.04.2021 - 14:29 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda omladinci i kadeti Fudbalskog kluba Spartak Ždrepčeva krv zabeležili su pobede. Obe ekipe sa takmiče sa svojim vršnjacima u najkvalitetnoj Ligi Srbije

Omladinci su pobedili ekipu RFK NS 1921 sa 3:0, dok su kadeti nadigrali ekipu Apolon iz Kragujevca sa 4:0.

Kadeti: Spartak Ždrepčeva krv - Apolon 4:0 (3:0)

Spartak Ždrepčeva krv: Dulić, Čučković, Ivandekić (71. Savić), Arsenin, Kolarić (60. Tomić), Bronja (66. Ignjatović),Maljukan, Stanić (56. Miletić), Peić Tukuljac, Bekić (46. Lakić), Kopunović.

Apolon: Mladenović (86. savić), Stolić (73. Tošić), Jevtić, Vukmirović (46. Janković), Ristić, Zorić, Ognjanović (46. Pantović), Biberdžić, Kostić, rajević, Lakićević.

Strelci: 1:0 Maljukan (23.), 2:0 Bronja (27.), 3:0 Kolarić (32.), 4:0 Peić Tukuljac (70.)

Fudbaleri Spartaka ubedljivo su savladali Apolon sa 4:0 u 30. kolu kadetske lige Srbije. Subotičani su do vodstva došli u 23. minutu golom Miloša Maljukana. Tri minuta kasnije duplirali su prednost, Vanja Kopunović je asistirao Hamzi Bronji koji postiže gol za 2:0. U samoj završnici prvog dela Kolarić je postigao gol za 3:0. U nastavku utakmice nastavio se pritisak Spartaka, koji su preko Peić Tukuljca u 70. minutu postavili konačnih 4:0.

Nakon ove pobede kadeti Spartaka se nalaze na 10. mestu sa 39 osvojenih bodova. Vodeći je Partizan sa 76, a iza njega slede kadeti Vojvodine sa 74 i Crvene Zvezde sa 65 bodova.

Omladinci: Spartak Ždrepčeva krv - RFK NS 1921 3:0 (2:0)

Spartak Ždrepčeva krv: Tasić, Rac (58. Milijić), Miodragović, Stojanović, Mijić, Dimković, Rosić, Andrić (67. Dukić), Kilibarda (85. Štrbac), Pejčić (55. Erdelj), Novaković (67. Žurkić)

RFK NS 1921: Zaviš, Vulić, Zekić, Panić, Polić (77. Miščević), Stojanović, Janjić (77. Popović), Stojak (35. Vranješ), Kulpinac (61. Bijelić), Pankov (66. Borovnica), Novaković.

Strelci: 1:0 Pejčić (10.), 2:0 Miodragović (17.), 3:0 Novaković (51.)

Do pobede su došli i omladinci Spartaka Ždrepčeve krvi u 30. kolu. Subotičani su savaladali ekipu RFK NS iz Novog Sada sa 3:0. Odlično su domaćini otvorili utakmicu, u 10. minutu poveli su golom Lazara Pejčića. Nastavili su subotičani sa dobrom igrom, samo sedam minuta kasnije duplirali su prednost preko Ilije Miodragovića. Nadigrali su subotičani protivnika, dominirali su terenom i stvorili još nekoliko veoma izglednih prilika da povećaju prednost. Početkom drugog poluvremena tačnije u 51. minutu Novakvić je postavio konačan rezultat od 3:0.

Omladinci Spartaka posle ove utakmice se nalaze na 8. mestu sa 45 osvojenih bodova. Prvi na tabeli Omladinske lige Srbije je ekipa Brodarca sa 72 boda a slede Crvena Zvezda i Partizan sa 67 bodova.