Ned, 12.02.2023 - 19:37 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Vršac 72:68 (18:15, 15:15, 20:6, 19:32)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 850.

Spartak Office shoes: Hardi 24, Jugović 4, Ilkić, Prlja 4, Dodić, Milisavljević 23, Gazibegović 2, Bojić 2, Danilović 9, Cvetinović, Sokolović 2, Barna 2.

Vršac: Simić 13, Šušić 2, Jovanović, Agoč 13, Vasić, Radović, Vasiljević 18, Dimić 10, Jeković 12.

Košarkaši Spartaka ostvarili su četvrtu pobedu zaredom. U subotičkoj Hali sportova revanširali su se ekipi Vršca za poraz u prvom delu sezone pobedivši sa 72:68. Spartak je do pobede došao zahvaljujjući odličnoj igri u trećem periodu koji su dobili sa ubedljivih 20:6 i imali +17 na početku zadnje četvrtine.  Međutim ni to nije bilo dovoljno da se meč mirno završi jer su gosti 5 minuta pre kraja prišli na samo četiri poena zaostatka i do kraja se vodila velika borba u kojoj su zasluženo slavili subotičani.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, trojkom Agoća imali su vodstvo od 6:0. Seriju gostiju prekida Milisavljević, ali samo na kratko jer novim košem Simića, Vršac je vodio sa 12:5. nakon minute odmora koji je zatražio Željko Lukajić, Spartak je napravio seriju od 13:0 te trojkom Milisavljevića poveo sa 18:12. Pokazali su i gosti svoje ambicije, sa pet vezanih poena Stefana Simića poravnali su na 20:20. Trojkom Dimića stigli su i do preokreta, 23:26 u 16. minutu susreta. U redovima domaćih parirao mu je Hardi koji je vratio prednost Golubovima. Poluvreme je okončano sa tri poena viška u korsit subotičana, 33:30.

Spartak je zaigrao odličnu odbranu početkom treće deonice, serijom od 6:0 stigli su do prednosti od 39:32. U 25. minutu Hardi iz kontre donosi dvocifrenu prednost svojoj ekipi, 47:36. Uz odličnu odbranu koš protivnika pogađaju Prlja i Hardi pa je treći period završen sa velikih +17 u korist domaćih, 53:36.

Dozvolili su domaćini da se Vršac vrati u meč. Za pet minuta igre u poslednjoj četvrtini, gosti serijom od 22:9, dolaze na četiri poena zaostatka i meč uvode u neizvesnu završnicu, 62:58. Uspeli su domaći da se trgnu, trojkom Danilovića Spartak je vratio prednost od 7 poena, 65:58. Minut ipo pre kraja Milisavljević pogađa izuzetno važnu trojku za 72:63. Do kraja meča Vršac postiže pet poena, čime su ublažili poraz, ali nisu mogli i do preokreta.