Ned, 04.02.2024 - 22:55 -- dejan.vukovic

Spartak - Jedinstvo 3:0 (25:23, 25:13, 25:22)

Spartak: Mašulović 16, Jungić, Tončić, Peić, Lečić 5, Vulikić 2, Džakson 7, Suvacki, Šebek, Pavlović 6, Džasper 8, Tešović, Tumbas 3, Dulić 2.

Jedinstvo: Vukelić 1, Kaurin, Čuk, Domonji, Pešut 6, Radišić, Eremić 4, Ristić 4, Bjelica 6, Topalović 1, Škrbić, Micić 11, Marjanović, Koničanin.

Odbojkaši Spartaka nastavili su prvenstvo u visokom ritmu. Savladali su ekipu Jedinstva pred svojom publikom sa maksimalnih 3:0. Utakmica je rezultatski bila neizvesna jedino u prvom setu nakon čega su domaći bili ubedljivi.

Gosti su bolje otvorili meč, poenom Eremića poveli su sa 10:8. Spartak nije dozviolio da se protivnik rezultatski odvoji, ali nisu uspevali ni da preokrenu rezultat sve do samog finiša seta. Povelo je Jedinstvo sa 20:16 i činilo se da će osvojiti prvi set, međutim nisu to dozvolili Golubovi. Zaigrali su znatno bolje, pojačali igru u bloku i uz dobar servis stigli protivnika. As Džaspera i blok Vulikića doneo je prednost Spartaku u meču na 1:0.

Početkom drugog seta nakon što je Jedinstvo povelo sa 7:5, Spartak je predvođen Mašulovićem došao do svoje igre. Nanizali su seriju od 9:1 za prednost od 16:9 i slomili otpor protivnika. Usledile su dve greške subotičana ali to nije uticalo na dalji tok drugog seta. Vulikić blokom donosi prednost od 18:11 da bi ubrzo Tumbas povećao razliku na 20:12. Topalović na kratko prekida niz domaćih, koji su nakon tioga nanizali pet poena za 25:3 i vodstvo od 2:0 u setovima.

Nastavio je Spartak u istom ritmu u trećem setu te poveo sa 3:0 i 6:3. Prišli su gosti na 9:8, međutim usledio je brz odgovor za novu ubedljivu prednost od 14:9.  U finišu seta Jedinstvo prilazi na 20:18, ali više od toga nisu mogli protiv raspoloženih odbojkaša Spartaka. Tumbas napada za 21:18, a servis greška Micića treću meč loptu Spartaka pretvara u pobedu.