Borislav Fermanović

U organizaciji Plivačkog kluba Spartak na bazenu Dudova šuma održana su dva takmičenja. Po deveti put plivački miting pod nazivom „Subotičkih 200 i više“  i po prvi put zvanično Prvenstvo Srbije na 5 km u bazenu.

Na Prvenstvu Srbije u plivanju na 5 km nastupilo je ukupno 28 plivača i plivačica iz Mađarske i Srbije. Takmičari iz Subotice zabeležili su značajne rezultate. Najbolji rezultat ostvarila je Đurić Jovana iz plivačkog kluba Spartak koja je nova apsolutna prvakinja Srbije na 5 km, dok je u istoj disciplini ali u konkurenciji takmičara do 13 godina novi prvak Srbije Zavišić Filip takođe iz plivačkog kluba Spartak. Prvaka države ima i drugi subotički klub. Fermanović Borislav iz plivačkog kluba Spartak Prozivka novi je prvak Srbije u konkurenciji takmičara do 17 godina i...

detaljnije
Ned, 15.04.2018 - 16:42

Proteklog vikenda 18. i 19. juna plivački klub Spartak Prozivka je učestvovao na 14. Međunarodnom plivačkom mitingu "Trofej Beograda 2016." koje je održano u Beogradu uz učešće 234 dece iz 34 kluba. Takmičari su bili iz Bosne i Hercegovine, Madjarske, Slovenije i Srbije.

Plivački klub Spartak Prozivku je predstavljalo pet momaka koji su osvojili ukupno osam medalja.

• Borislav Fermanović, u kategoriji 13-14 godina, osvojio je dva druga mesta. Na 100 metara prsno i 50 metara prsno, dok je na 200 metara prsno zauzeo prvo mesto i zlatnu medalju.
  • Novak Savić je u kategoriji sa starijima od sebe - u...