Odbojkašice Spartak Azotare pobedom uveličale sportski dan Subotice

Uto, 23.12.2008 - 20:00 -- dejan.vukovic

Žok Spartak Azotara - Dinamo Azotara 3:0 (25:20, 30:28, 25:13).

Odbojkašice Spartak Azotare pobedom su uveličale dan sporta u Subotici. Odigrale su subotičke golubice odličan meč i sasavim zasluženo pobedile u prvom četvrtfinalnom meču Kupa Srbije po papiru favorizovanu ekipu Dinamo Azotare. Sledi revanš u Pančevu krajem januara ali ovom maximalnom pobedom sasvim su blizu plasmana  na finalni turnir Kupa Srbije.

Na početku meča igralo se poen za poen da bi izabranice Saše Nedeljkovića bile bolje u samoj završnici seta kada je poenima Tatjane Bokan Spartak Azotara došla do prvog seta i vođstva od 1:0. Drugi set bio je veoma uzbudljiv u kojem su domaće odbojkašice bolje krenule ali na kraju seta se vodila borba za svaki poen u kojem su obe ekipe imale po dve set lopte. U igri na razliku poena  Spartak Azotara blokom dolazi do prednosti od 2:0. U trećem večeras ujedno i poslednjem setu potpuna dominacija golubica koju su napadale sa svih pozicija, rezultat takve igre je i veoma ubedljiva pobeda u trećem setu kada su protivnicama dozvolile samo trinaest poena. Najefikasnija u domaćim redovima bila je ponovo Bokan sa 18 osvojenih poena.

Subotičke idbojkašice tako su u dva dana ostvarile dve velike poobede u nedelju bitna pobeda protiv Kleka na gostovanju i večeras veoma uverljiva igra i pobeda protiv ekipe Dinama, što pokazuje njihovu dobru pripremljenost. Nadamo se da će sledeća godina biti još uspešnija za Žok Spartak Azotara

Spartak Azotara: Bokan 18 (2 asa, 2 bloka), Memišević (libero), Nikić 14 (4 bloka), Stojanović 10 (4 bloka), Medić 9 (2 bloka), Češljar 5 (3 asa), Sa. Klisura 3 (1 as), Marković 8 (1 as, 2 bloka), Kmezić, Matić, Šimić, Helić. Trener: Saša Nedeljković.

Dinamo Azotara: Raonić, Kosorić (libero), Ršumović 2, Karić 7 (2 asa, 1 blok), Marković 6, Rašić 13 (1 as, 3 bloka), Puzović 3 (3 bloka), Lekić 2, Janković, Grbić 1, Rakić 3, Davidović. Trener: Milorad Kijac.