Košarkašice Spartaka bolje od Jagodine

Ned, 22.12.2013 - 10:33 -- dejan.vukovic

Spartak - Jagodina 83:78 (14:21, 26:19, 24:22, 19:16)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150, sudije; Petrović, Odabašić, Hadžić.

Spartak: Suturović 7, Aleksić, Vida 2, Skočajić, Veselinović 11, Laković 21, Grahovac 4, Škrbić, Milovanović 20, Popov, Nikić, Knežević 18.

Jagodina: Nikolić 12. Djordjević, Dimitrijević, Kostić, Mitić 26, Stevanović 8, Grubor 26, Jović, Zlatanović 6, Dragičević

U rezultatski do kraja neizvesnoj utakmici zasluženo je slavila ekipa Spartaka. Subotičanke su bile bolje u odbrani, a posebno se istakla borbena Milena Laković.

Jagodina je bolje otvorila utakmicu, povele su nakon serije promašaja domaćih sa 2:10 nakon dve trojke Nikolićeve. Košem Mitić jagodin aje već imala dvocifrenu prednost u 7. minutu 4:15. Trojkom Veselinović i Milovanović, golubice su smanjile na 10:19 na isteku prvog perioda.

Spartak je puno angažovanije ušao u nastavak utakmice. Pojačale su odbranu i polako smanjivale razliku. Poenima Lakovićeve poravnali su  na 25:25 u 14. minutu susreta. Nakon odlične kontra akcije Milovanović donosi prvu ozbiljniju prednost Spartaku, 31:28 u 16. minutu. Do kraja poluvremena velika borba, Jagodina je uzvratila i preokrenula na 34:36 minut pred odlazak na odmor. Međutim, subotičanke koševima Knežević i Laković ipak uspevaju da na poluvreme odu sa minimalnom prednosšću 38:36.

Nastavila se velika borba u trećoj deonici, sa dve trojke, Nikolić i Grubor gošće su povele 45:49. Veselinovićeva je potom povela seriju Spartaka od 7:0, pa sada opet domaće vode 52:49 u 26 minutu. Trojkom Milovanovićeva u poslednjoj sekundi trećeg perioda Spartak je došao do 64:62 pre početka četvrte deonice.

Dramatično je bilo u poslednjoj četvrtini,  ponovo su ekipe postizale koševe u serijama. Jagodina je vodila sa 70:66, a Spartak poravnao na 72:72. Ključ pobede Spartaka bila je dobra odbrana koja je golubicama omogućila i pobedu. U poslednji minut domaće su ušle sa 81:75. Bila je to prednost koja Jagodina nije više mogla dostići.