Vizura povela sa 2:0 u finalnoj seriji

Čet, 30.04.2015 - 00:23 -- dejan.vukovic

Vizura – NIS Spartak 3:2 (19:25, 25:18, 25:22, 23:25, 15:9)

Dvorana: SC „Vizura“. Gledalaca: 450. Sudije: Svetlana Zotović (Beograd) i Ivan Lazarević (Šabac). Trajanje meča: 120 minuta. Rezultat u seriji: 2:0.

VIZURA: Kocić 1, Martinović, Stepanović (libero), Lozo 15, Savić 13, Aleksić 6, Lazović, Ranković 15, Buša 18, Mirković 7, Ćirović, Dimić (libero). Trener: Slobodan Radivojević.

NIS SPARTAK: Vukoja, Rajlić, Cvetićanin 15, Drpa 17, Sredić 10, Vučković, Antanasijević 4, Medić 5, T. Matić 1, Oluić 17, D. Matić (libero), Živanović. Trener: Slobodan Galešev.

Vizura je povela sa dva nula u finalnoj seriji pošto su slavili i u drugom meču finala plej-ofa protiv Spartaka, te su maksimalno iskoristili prednost domaćeg terena.

Vizura je slavila posle mnogo uzbuđenja i preokreta. Spartak je bolje počeo meč, slavile su golubice u prvom setu sa 25:19. Usledio je odgovor domaće ekipe, koja je bila mnogo bolja u drugom periodu. Povele su ajkulice sa 16:11 a set z aizjednačenje osvojile sa 25:18. Nastavio je aktuelni šampion države u istom ritmu i u trećem setu. Stekle su predenost od 8:5, a razliku od tri poena su uspešno održavale do kraja seta, 25:22.

Spartak se vratio u četvrtom setu,pošto se razigrala Jelena Oluić koja je zadavala velike probleme odbrani domaćih. Povele su subotičanke sa 16:12, da bi ubrzo stigle do 21:18.  Usledilo je par grešaka što su iskoristile domaće i izjednačile na 23:23. Na vreme su se trgle golubioce i sa dva poena u nizu poravnale rezultat u setovima na 2:2.

Pobednika je odlučio taj brek u kojem su domaće zaigrale znatno bolje. Povele su domaće sa 5:2, Spartak se približio, međutim npovom serijom poena Vizur aje stekla ogromnu prednost. Na kraju su trijumfovali sa 15:9.

Finalna serija se seli u Suboticu, naredni meč se igra u Hali sportova u subotu 2. maja sa početkom od 18 časova. Da podestimo Spartak je u polufinalnoj seriji uspeo da se povrati posle vodstva Crvene Zvezde od 2:0, pa se subotičani nadaju da se to može ponoviti i u finalnoj seriji.

Ovom prilikom pozivamo sve sugrađane da 2. maja u 18h dođu u Halu sportova i pruže podršku odbojkašicama Spartaka da dođu do prve pobede u finalnoj seriji.