Borac slavio u Subotici

Sub, 12.12.2015 - 22:24 -- dejan.vukovic

Spartak – Borac 76:86 (13:30, 20:23, 17:18, 26:15)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 600. Sudije: Branislav Mrdak (Beograd), Duško Sedlar (Novi Sad), Bogdan Vasiljević (Beograd).

Spartak: Ljubenković, Prlja 6, Nikolić, Kuntić 10, Drakulić 12, Jančikin 10, Miščević 2, Matović, Laketa 8, Matić 3, Vulić 17, Vlahović 8.

Borac: Čarapić 3, Mitrović 12, Popović 5, Mićović 18, Avramović 36, Bojović, Spasojević, Marković, Stanojević 10, Radović, Stevanović.

Borac je odlično započeo utakmicu, brzom igrom i raspoloženim igračima stvorili su veliku prednost već u prvoj četvrtini. Spartak je grešio u napadu a imao je velikih problema i u odbrnai dozvolivšiprotivniku da postigne čak trideset poena u prvoj deonici. Mićović i Avramaović su rešetali koš Spartaka tako da je prvi deo završen rezultatom 13:30.

Nisu uspeli ni u drugoj četvrtini da se trgnu. Borac je već u trinaestom minutu imao velikih plus dvadeset poena prednosti 16:36. Odgovorili su napokon subotičani trojkama Kuntića i donekle smanjili prednost. Na žalost domaće publike nesmotrenost u poslednjim trenucima druge četvrtine koštala je Spartak novom velikom vodstvu protivnika. Mitrović je pogodio trojku a zatim ukrao loptu i sa zvukom sirene doneo prednost Borcu od dvadeset poena 33:53.

Spartak je početkom treće deonice pojačao ritam. Trojke su pogodili Vlahović i Vulić i počeli smanjivati razliku.Međutim, večeras odlični Avramović vraća razkliku na 20 poena. Igrač Borca bio je nerešiva enigma za Spartak, postigao je na meču 36 poena uz korisni index od 47.  Početkom četvrte deonice Spartak je najavio da bi možda mogao i da nadoknadi veliki minus. Smanjivali su polako razliku da bi minut ipo pre kraja stigi na sedam poena zaostatka, 72:79. Sve dileme oko pobednika meča otklonio je Avramović, naraspoloženiji košarkaš na terenu subotičke hale sportova. Svojom četvrtom trojkom i 36 poenom vraća dvocifrenu prednost 72:84. Na kraju ubedljiva i zaslužena pobeda Borca od 76:86.