Pet medalja džudista na međunarodnom turniru

Pon, 02.10.2017 - 21:53 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka učestvovali su na 20. Međunarodnom i 10. Memorijalnom turniru “Željko Nikolic“ koji je održan u Bečeju.

Okupilo se 320 takmičara iz 48 klubova a učešće su uzele ekipe iz Slovačke, Mađarske, Republike Srpske, Hrvatske, Češke, Crne Gore, Slovenije i Srbije. Džudo klub Spartak je učestvovao sa sekcijom iz Bajmoka, koji su osvojili 5 medalja.

Vukas Dušan zauzeo je treće mesto do 55 kg u konkurenciji kadeta. Među mlađim pionirkama Ana Stefković je takođe osvojila treće mesto do 48 kg. Druga mesta osvojili su Borojević Mateja do 60 kg među mlađim pionirima, Imrić Matej u poletarcima preko 55 kg i Nikolina Tatalović do 38 kg u konkurenciji poletarki. Ekipu na turniru su predvodili treneri Milan Bogić i Vladimir Tanasković.

Takmičari džudo kluba Spartak pripremaju se za nove izazove, sledeći turnir na kojem če učestvovati je Milić Rašovic Migo koji će se održati u Beogradu gde će nastupiti u više starosnih kategorija.