Preporod slavio u Tavankutu

Pon, 01.11.2021 - 19:48 -- dejan.vukovic

Tavankut - Preporiod 0:1 (0:0)

Stadion u Tavankutu, Sudija: Erdeljan Veselin. Strelci: 0:1 Damjanović Dako (52. minut)

Tavankut: Tasić, Skenderović, Vujić, Dondur (86. JUhas), Borenović, Oblaković, Bedeković (89. Vujić), Momčilović, Pejić Tukuljac, Spremo, Kujundžić.

Preporod: Vuković, Došlov (90. Todić), Kurušić, Srednik (46. Damjanović), Tumbas Loketić (67. Kopanja), Šašić (67. Milić), Kotaraš, Kovač, Čabrilo, Vukelić, Terzija.

Fudbaleri Preporoda osvojili su sva tri boda u Tavankutu u utakmici 12. kola Vojvođanske lige grupa Sever.

Utakmica je bila veoma borbena, obilovala je prilikama na obe strane. Odlučujući gol postigao je Dako Damjanović u 52 minutu. Domaćini su do kraja meča pokušali da dođu do gola i osvoje bar jedan bod, međutim imali su igrača manje pošto je Spremo dobio dva žuta kartona te morao da napusti teren u 59. minutu.

Nakon 12 odigranih kola Preporod se nalazi na 6. mestu sa 21 osvojenim bodom, Tavankut je sakupio 11 bodova te se nalati na 12. mestu, dok je Bačka trenutno na drugoj poziciji posle pobede u Senti od 2:1.