Košarkaši Spartaka ostvarili novu pobedu u plej ofu

Ned, 13.02.2022 - 15:42 -- dejan.vukovic

Spartak Office Shoes - Železničar 96:72 (23:19, 24:20, 26:15, 23:19)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 500. Sudije: Nikola Stošić, Dušan Marčelić, Pavle Šipka.

Spartak Office Shoes: Stojanović, Jugović 11, Dodić 3, Prlja 10, Sokolović 15, Dmitrović, Nagulić, V. Gazibegović 15, Danilović 21, Barna 21.

Železničar: Raković 12, Petrović 6, Krunić, A. Šušić 5, Marković 13, Panić, M. Šušić 7, A. Krsmanović 9, Sekulić, Milošević 2, S. Krsmanović 18, Kovačević.

Košarkaši Spartaka ostvarili su važnu pobedu protiv Železničara u drugom kolu plej ofa za plasman u viši rang. Subotičani su kontrolisali meč tokom celog susreta i na kraju ubedljivo slavili i zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Poveli su čačani sa 4:0, da bi Spartak odgovorio preko Barne koji pogađa trojku a zatim i koš za preokret od 5:4. Služio je šut ekipu Železničara, koji su u 7. minutu imali prednost od 15:17. Prlja trojkom donosi preokret, 18:17. Usledila je trojka Jugoviča pa je prvi period okončan vodstvom subotičana od 23:19.

Spartak je odlično otvorio drugu četvrtinu. uz odličnu igru u odbrani raspucali su se Danilović i Barna te je košem Gazibegovića u 15 minutu prednost iznosila velikih 18 poena, 40:22. Nisu se predavali gosti, šutevima za tri poena uspeli su da smanje zaostatak i priđu na minus osam poena po isteku prvog poluvremena, 47:39.

treću četvrtinu otvorio je Krsmanović košem za minus -6, međutim usledio je brz odgovor Spartaka, koji trojkom Danilovića i košem Prlje ponovo imaju dvocifrenu prednost 55:41. U finišu trećeg perioda subotičani su povećali prednost, poenima Sokolovića i Gazibegovića poveli su sa 73:54.

Odlično su subotičani kontrolisali meč i u završnoj četvrtini. Koševima Gazibegovića i Barne imali su velikih 23 poena viška u 31. minutu, 77:54. Železničar nije imao rešenja za igru raspoloženih subotičana. Pet minuta pre kraja Jugović pogađa koš protivnika za 83:64. Usledila je trojka Danilovića tri minuta pre kraja, 88:66. Na kraju ubedljivih 96:72 za Spartak.