Ned, 20.11.2022 - 23:13 -- dejan.vukovic

Novi Pazar - Spartak Office Shoes 64:66 (18:14, 20:11,14:25,12:16)

Novi Pazar: Talley 5, Mikavica 14, Radomirović 7, Pavlović 4, Bakić 14, Salihović, Numanović A. 11, Simović 6, Jerebičanin, Gutalj 3, Numanović S., Bukumirović

Spartak Office Shoes:  Hardy 16, Prlja 4, Danilović 12, Sokolović 6, Barna 15, Jugović 3, Ilkič, Šarenac, Nikolson 10, Kojić, Gazibegović, Opoku.

Košarkaši Spartaka Office Shoes vratili su se sa osvojenim bodovima iz Novog Pazara pobedom nad domaćinom od 66:64 (14:18, 11:20, 25:14, 16:12), u okviru devetog kola Košarkaške lige Srbije. Subotičani su do pobede došli posle preokreta i koševima Filipa Barne 18 sekundi pre kraja.

Nakon izjednačenog početka meča, 8:8, domaćini su napravili mini seriju, koševima Numanovića i trojkom Mikavice poveli sa 13:8. Spartak preko Nikolsona poravnava na 14:14, da bi u poslednja dva minuta prve četvrtine domaćini koševima Gutalja i Mikavice stigli do prednosti od 18:14. Nisu usbotičani imali rešenje za igru domaćinu u drugoj četvrtini. Novi Pazar je napravio seriju, Simović donosi prednost od 14 poena, 30:16. Barna prekida niz domaćina, ali je odmah uzvratio Mikavica za 32:18. Poluvreme je okončano vodstvom domaćina od 38:25.

U nastavku puno bolja igra subotičana. Razigrao se Hardy i uz raspoloženog Barnu topio se zaostatak Pazara. Košem Barne subotičani su prišli na 52:48 i meč učinili neizvesnim. Na isteku trećeg perioda Nikolson je smanjio na samo dva poena zaostatka, 52:50. Početkom poslednje četvrtine Danilović poravnava na 52:52. Uspeli su domaći da povedu, ali samo na kratko jer Hardi i Sokolović donose preokret na utakmici 54:56. Domaćinima je sada zadrhtala ruka, što su iskoristili subotičani i novim košem Barne i Jugovića poveli sa pet poena, 54:59. Četiri minuta pre kraja susreta Sokolović koristi samo jedno slobodno bacanje za 56:62. Trojkom Bakića, dva minuta pre kraja meč je ušao u rezultatsku neizvesnost, 61:64. Nakon par promašaja sa obe strane Mikavica donosi izjednačenje nakon koša i jednog slobodnog bacanja, 64:64, samo 22 sekunde pre kraja. Usledio je napad Spartaka, prekršaj domaćina i uspešno realizovana slobodna bacanja Filipa Barne 18 sekundi pre kraja za 64:66. U posledenjem napadu domaćina odgovornost je preuzeo Bogdan Mikavica, koji je promašio polaganje za produžetak pa je slavlje subotičana moglo da počne.