Poraz košarkašica Spartaka u poslednjoj sekundi susreta

Sub, 14.01.2023 - 22:49 -- dejan.vukovic

Spartak - Vršac 68:69 (12:24, 17:19, 23:12, 16:14)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 100.

Spartak: Krstajić 3, Šćekić 16, Rogan 13, Vidaković, Krnjajski, President 20, Zukanović 10, Riđošić, Marković, Todorović 6, Skot.

Vršac: Marjanović 18, Kerkez, V. Ranić, Perić, Jovanović 2, I. Ranić, Miletić 4, Nikolić 10, Todorović 21, Budimir 14, Stjepanović.

Košarkašice Spartaka u dramatičnoj utakmici u borbi za opstanak poražene su košem u poslednjoj sekundi od Vršca, 68:69. Bila je to uzbudljiva utakmica u kojoj su domaće anulirale zaostatak od 21 poena imale su zatim pet poena viška da bi na kraju izgubile trojkom Marjanovićeve.

Bolje su otvorile utakmicu košarkašice Vršca, te stigel do prednosti od 9:0. Spartak je puno grešio u napadu pa su do prvih poena stigle tek u 6. minutu i to trojkom Krstajić. Ubrzo je dve trojke upisala i iskusna Maja Ščekić nakon čega je usledio odgovor Nikolićeve za prednost Vršca od 24:12. Nastavile su gošće ofanzivno i u drugoj četrvtini, razigrala se Marija Todorović koja je najzaslužinja za vodstvo gošči od 34:16. Do poluvremena Spartak je malo smanjio zaostatak tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 29:43.

Zaigrale su subotičanke bolje u odbrani početkom treće deonice i uz dobar šut za tri poena prišle su na jednocifren zaostatak od 9 poena. Ubrzo Zukanovićeva vraća nadu košarkašicama Spartaka koje su prišle na samo pet poena, 44:49. Novom serijom Spartak je u poslednju četrvtinu ušao sa samo tri poena zaostatka, 52:55. Do prvog vodstva subotičanke su stigle u 33. minutu, nakon što je iz kontre koš protivnica pogodila Zorana Todorović za 56:55. Evidentno su domaće imale više snage te su agresivnom odbranom stigle do vodstva od 64:59, pet minuta pe kraja susreta. Usledilala je dramatična završnica meča. Spartak je 13 sekundi pre kraja poveo sa 68:66 i činilo se da bodovi ostaju u Subotici, međutim gošće su trojkom Ljiljane Marjanović u poslednjoj sekundi susreta stigle do preokreta i pobede od 68:69.