Ubedljiva pobeda vaterpolista Spartaka

Uto, 07.02.2023 - 22:46 -- dejan.vukovic

Spartak Patent CO – Rasina 17:5 (0:0, 6:0, 5:3, 6:2)

Bazen Prozivka. Sudije: Jović i Bačanji. Isključenja: Spartak Patent CO 5, Rasina 10. Peterci: Spartak Patent Co 3 (2), Rasina 1 (1).

SPARTAK PATENT CO: Ćalasan, Varkulja 1, Šormaz 1, Ivković 3, Bulatović 1, Nedeljković, Ugarković 4, Čović 1, Lugonja 2, Ćurčin 4, Stojanović 1, Ivković, Todić, Stojanović. Trener: Tešić.

RASINA: Rilak, Veljović, Bogdanović, A. Tomašević, Spasić 2, Milojković, Maksimović, Nikolić 1, Vasiljević, Šoškić 1, Nešić, Rašić 1. Trener Matejić

Vaterpolisti Spartaka ostvarili su ubedljivu pobedu u zaostaloj utakmici Prve B lige. Subotičani su na bazenu SRC Prozivka sa 17:5 savladali ekipu Rasine.

Nakon što je prva četvrtina završena bez pobednika ali i bez golova, domaći su u nastavku krenuli znatno ofanzivnije. Sa dva gola Ugarkovića i pogotkom Varkulje poveli su sa 3:0 nakon dva minuta igre u drugoj četvrtini. Do kraja prvog poluvremena povećali su prednost na 6:0 i već tada najavili konačnog pobednika.

Gosti postižu dva gola početkom treće deonice, međutim Ivković sa dva gola u nizu vraća prednost od 6 golova, 8:2. Treći period završen je rezultatom 11:3 u korist Spartaka. Domaćim vaterpolistima ostalo je samo da meč rutinski privedu kraju. Bili su znatno bolji od protivnika i u poslednjoj deonici pa je utakmica završena sa ubedljivih 17:5.

Nakon 11 odigranih kola vaterpolo klub Spartak zauzima prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom od 11 pobeda. Sledi Tent sa jednim porazom upravo od Subotičana.