Ned, 12.11.2023 - 12:26 -- dejan.vukovic

Žok Spartak - UB 1:3 (21:25, 25:27, 25:23, 25:16)

ŽOK Spartak: Erić 10, Jeković 10, Milojević, Žigić, Korolija 3, Elizarova, Džaković, Matić 12, Klisura 14, Baić 7, Jaramazović 16, Dimitrić, Ristanović

UB: Zarić 6, Petrović, Cvetćanin 12, Marjanović, Rogić, Novosel 15, Borčić 1, Lukić 4, Petranović, Tadić, Stijepić 15, Alfonso 5, Kutlešić 13.

Odbojkašice Spartaka poražene su od Uba pred sojom publikom u Hali sporrtova sa 3:1 u meču 6. kola Superlige za odbojkašice.

Spartak je dobro započeo prvi set. Zahvaljujući raspoloženoj Sari Kliuri poveli su sa 8:5. Serijom od sedam uzastopnih poena Ub je uspeo da preokrene rezultat na 8:12. Vratile su se domaće u ritam te se primakle na samo poen zaostatka, 11:12. Međutim, nisu mogle domaće i više od toga, Ub je ponovo povećao razliku na četiri poena, 15:19. Razigrala se tada Jaramazovićeva koja je najzaslužnija što je Spartak došao do izjednačenja, 19:19. Usledilo je par grešaka domaćih odbojkašica što su iskoristile Ubljanke i osvojile prvi set, 21:25.

Slično je protekao i drugi set, Spartak je poveo sa 6:4, zatim su gošće preokrenule na 9:12. Matićeva blokom poravnava na 13:13 da bi Spartak preokrenuo na 18:17 greškom Cvetičanin. Uspešnim blokom Baićeve Spartak je bio blizu osvajanja drugog seta, 22:20. Ubrzo su subotičanke imale i dve set lopte, 24:22. Nije bilo dovoljno koncentracije u njihovoj igri u samoj završnici, Ub je to iskorostio došao do novog izjednaečnja, 24:24. Matićeva donosi i treću set loptu za domaće, ali ponovo su gošće uspešnije. Nanizale su tri poena, iskoristile svoju prvu set loptu i došle do vodstva od 2:0 u setovima.

Treći set Ub je počeo mnogo bolje i činilo se da će meč privesti kraju bez većih problema. Vodile su gošće sa 11:5 i 16:12. Međutim, nisu se predavale domaće, polako su smanjivale zaostatak, te pokazale svoj kvalitet.  U finiš seta Ub je ušao sa minimalnom prednošću, 20:21. Poravnava Spartak na 23:23. Usledili su poeni Jeković i Klisure koje su Spartak odvele u četvrti set.

Nisu nastavile odbojkašice Spartaka u istom ritmu. Ub je furiozno u četvrtom setu stigao do prednosti od čak 20:10. Nisu domaće imale rešenja za razigrane odbojkašice Uba. Gošće poenom Cvetićanin osvajaju četvrti set sa 25:16 i dolaze do pobede od 3:1.