Košarkaši Spartaka slavili u derbiju ABA 2 Lige

Ned, 04.02.2024 - 00:58 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes – Zlatibor Gold Gondola 102:95 (21:29, 23:20, 20:20, 38:26)

Spartak Office Shoes: Cerovina 6, Cvetković, Stepanović, Kutlešić 2, Gordić 22, Radosavljević, Medarević 2, Tejić, Bojić 24, Lazić 10, Sokolović 6, Barna 30

Zlatibor Gold Gondola: Zahiragić 5, Glišić, Liutych 10, Đukanović 9, Nikolić 14, Matović, Smiljanić, Špan 13, Kovačević 9, Rebec 20, Čorbić, Stojičić 15.

Košarkaši Spartaka slavili su u derbiju 10. kola ABA2 lige pobedom nad ekipom Zaltibora koji je odigran u Novom Sadu. Subotičani su nakon preokreta odličnom igrom u poslednjoj četrvtini savladali protivnika sa 102:95. Nakon ove pobede ove dve ekipe se nalaze na deobi prvog mesta sa 8 pobeda i dva poraza .

U prvih 20 minuta Subotičani su imali i minus od 10 poena, 25:35, zahvaljujući odličnom šutu košarkaša Zlatibora za tri poena. U nastavku utakmice razigrao se Gordić koji je pogođao koš protivnika, ali pre svega i odlično upošljavao svoje saigrače. Serijom od 9:0 Spartak je u 33. minutu stigao do prvog vodstva 76:75. Subotičani od tada nisu dozvoljavali da im umakne teško stečena prednost. Boljom igrom u odbrani zaustavili su napade protivnika a preko raspoloženih Barne, Gordića i Bojića povećavali su prednost. U 35. minutu Barna je napravio odličan prodor, postiago koš i iznudio slobodno bacanje. Sigurnim pogotkom prednost Subotičana porasla je na 85:77. Zlatibor se vratio u meč preko Jana Rebeca, najboljeg njihovog pojedinca. Postiže trojku iz veoma teške pozicije uz faul Subotičana pa nakon slobodnih bacanja smanjuje na 85:81. Ne koristi Spartak svoj napad a Rebec je ponovo siguran sa linije slobodnih bacanja za 85:83, četiri minuta pre kraja susreta. Usledile su dve veoma važne "trojka" Cerovine i Barne za 91:83. Minut ipo pre kraja Đukanović smanjuje na 93:88, međutim trojkom Lazića, Spartak meč uvodi u mirnu završnicu, 96:88. Minut pre kraja Barna pogađa za deset poena prednosti, 100:90.

Spartak je na turniru u Novom Sadu zabeležio dve pobede, nad ekipama TFT Mozart Skopje i Zlatibor i jedan poraz od Vojvodine. Trenutno deli prvu poziciju sa ekipom Zlatibora.