Odbojkašice Spartaka porazom nastavile prvenstvo

Ned, 04.02.2024 - 00:10 -- dejan.vukovic

Žok Spartak - Tent 0:3 (19:25, 18:25, 25:27)

Žok Spartak: Yao Li 6, Korolija, Jeković 2, Žigić, Korolioja D., Elizarova, Džaković 4, Matić 8, Klisura 12, Baić 2, Jaramazović 5, Dimitrić, Ristanović.

TENT: Rajlić 11, Mandović, Popović, Ranković, Andrić, Cvetković 15, Sajić 8, Malešević 10, Mijatović, Cikus Deands 15, Cikus Deans N.,  Stanojević, Gočanin, Vidsačić

Odbojkašice Spartaka porazom su započele nastavak prvenstva. Lider na tabeli, ekipa Tenta bila je prejak rival za subotičanke koje su meč započele sa novim trenerom Dejanom Desnicom i novom igračicom, Yao Li  koja je se subotičkoj publici predstavila dobrom igrom.

Povele su gošće sa 5:2, međutim Spartak je držao rezultatsku neizvesnost do sredine seta. Poenima Yao i as servisom Jeković, domaće su došle do preokreta od 10:9. Usledila je rezultatska klackalica do finiša seta, poenom Yao, domaće su prišle na 17:18. Usledila je serija Tenta od 5:0 dobrim napadima Milane Rajlić i efektnim blokovima Nataše Čikuc Dins za ubedljivih 17:23. Rajlić okončava set za vodstvo Obrenovčanki od 1:0

Povele su odbojkašice Spartaka sa 2:0 u drugom setu, međutim vrlo brzo su gošće preokrenule rezultat.  Nataša Čikuc Dins je vezala tri as servisa za 3:7. Nastavile su gošće u visokom ritmu te povele sa 13:6. Uspešnim poenom Milane Rajlić, Tent u fini seta ulazi sa sedam poena prednosti, 16:9. Nanizale su domaće tri poena, preko Baić i Džaković za 12:16, da bi ubrzo prišle na 15:18. Uzvratile su gošće, zaigrale angažovanije u polju i povećavale prtednost u svoju korist. Razigrala se Jovana Cvetković koja serijom poena donosi svom timu prednost od 2:0 u setovima, 25:18.

Treći set je bio rezultatski najneizvesniji. Ekipe su se smenjivale u vodstvu. Poveo je Spartak sa 2:1 zatim su gošće preokrenule na 3:6 novim as servisima Nataše Cikuc Dean. Uspešna se servis linije bila je i Tatjana Matić koja je subotičankama vratila vodstvo, 11:9. Novi preokret donosi Milena Rajlić, 13:15. Tent je minimalno vodstvo održavao do finiša seta kada je Klisura nanizala dva poena za rezultatko izjednačenje 23:23. Klisura zatim spašava i dve meč lopte protivnica za 25:25. Malešević donosi treću meč loptu koju ovaj put koristi Cvetković za konačnu pobedu Obrenovčanki od 3:0.