Košarkaši Spartaka slavili u derbiju KLS

Ned, 11.02.2024 - 13:22 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Zlatibor Gold Gondola 79:71 (19:16, 22:24, 24:14, 14:17)

Hala sportova u Subotici, gledalaca: oko 1.500. Sudije: Stefan Lalić, Vladimir Mišković, Duško Sedlar.

Spartak Office shoes: Cerovina 3, Stepanović 2, Kutlešić 8, Milisavljević, Radosavljević 6, Medarević 20, Tejić 11, Bojić 4, Lazić 3, Gordić 5, Sokolović 8, Barna 9.

Zlatibor Gold Gondola: Zahiragić 6, Glišić 8, Liutič 2, Đukanović 13, Nikolić 11, Matović, Špan, Kovačević 4, Rebec 22, Čorbić, Stojičić 5.

Košarkaši Spartak Office shoesa su u sjajnoj atmosferi došli do važne pobede protiv Zlatibora u derbiju KLS. Slavili su subotičani sa 79:71 i time nadoknadili minus od 6 poena Koliko su buli poraženi na Zlatiboru. Utakmica je odigrana pred punom halom sportova gde je prisutan bio i veliki broj košarkaških radnika i bivših igrača ali najviše pažnje privuklo je prisustvo Svetislava Pešića, selektora reprezentacije Srbije, koji je dočekan veliki aplauzom objektivne subotičke publike.

Utakmica je počela u visokom ritmu, gosti su bili raspoloženi u napadu. Velike probleme Spartakau zadavao je Nikolić koji je pogodio tri trojke u prvoj četvrtini uz stopostotni učinak. Upravo njegovom trojkom Zlatibor j epoveo sa 11:14 u 8. minutu. U finišu prvog dela Brana poravnava na 16:16, da bi košem Kutlešića i jednim iskorištenim košem iz slobodnog bacanja Aleksandra Sokolovća domaći prvi deo završili sa vodstvom od 19:16.

Rebec novom trojkom za Zlatibor početkom druge deonice najavljuje dalja uzbuđenja u Hali sportova. Igralo se čvrsto, ekipe su se smenjivale u minimalnom vodstvu. Kovačević donosi prednost Zlatiboru od 30:32, zatim Rebec povećava na 31:35 u 18. minutu. Raspoloženi Barna smanjuje zaostatak, da bi koševima Tejića i iskusnog Gordića Spartak poravnao na 38:38. Đukanović iz slobodnih bacanja vraća prednost gostima, međutim Lazić trojkom donosi minimalnu prednost Spartaku od 41:40 na kraju prvog poluvremena.

Spartak je utakmicu prelomio odličnom igrom u trećem periodu. Nakon što je Rebec uspešnim slobodnim bacanjima svoju ekipu doveo u prednost od 43:47, Spartak se trgnuo i trojkama Medarevića i Cerovine preokrenuo na 49:47. Pojačali su subotičani igru u odbrani zaustavili napade protivnika i povećavali razliku u svoju korist. Sa dva vezana koša Sokolovića te poenima Tejića i Medarevića prednost subotičana je bila dvocifrena 63:51. Stojičić prekida niz domaćina, ali već u sledećem napadu Stepanović je precizan i Spartak je pred odlučujućih deset minuta imao prednost od 65:54.

Trojkom Medarevića prednost domaćih je iznosila 16 poena, 70:54, na 8 minuta do kraja meča. Jan Rebec najbolji pojedinac u redovima Zlatibora sa dve uzastopne trojke smanjuje zaostatak svoje ekipe, 77:66. Odgovorio je Spartak preko Tejića za 79:66. Do kraja utakmice gosti smanjuju zaostatak preko Glišića i Zahiragića, ali nisu mogli i da ugroze važnu pobedu subotičana.