Košarkaši Spartak Office Shoesa slavili protiv Slobode

Pet, 15.03.2024 - 16:27 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Sloboda 106:89 (23:27, 26:16, 25:27, 32:19)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 700. Sudije: Marko Juras, Radoš Arsenijević, Vladimir Tomić.

Spartak Office shoes: Cerovina 19, Cvetković, Stepanović 2, Milisavljević 6, Radosavljević 4, Medarević 7, Tejić 7, Lazić 6, Gordić 21, Marelja 7, Sokolović 4, Barna 24.

Sloboda: Finč 9, Đurić, Bogićević 12, Ćubić 9, Borovičanin 2, Aksentijević, Božić 7, Vukajlović, Đekić 5, Henson 23, Mušikić 19, Reljić 3.

Košarkaši Spartaka nastavili su pobednički niz. Subotičani su predvođeni raspoloženim Nemanjom Gordićem stigli do nove zaslužene pobede pred nastupajući poslednji turnir u Regionalnoj ABA 2 Ligi gde imaju najviše ambicije.

Poveli su gosti predvođeni Hensonom sa 8:2. Kada je Spartak pojačao igru u odbranu uspeli su doći dio poravnanja. Imala je odgovor Sloboida ponovo preko Hensona za njihovo vodstvo od 15:12 u 7. minutu. Nastavili su gosti sa visokim procentom šuta da bi trojkom Bogićevića povećali prednost na 26:19. U finišu prve četvrtine trojku uzvraća Milosavljević za 23:27. Početkom drugog perioda Sloboda povećava prednost. košem finča imali su osam poena viška, 25:33. Razigrao se tada Gordić i uz odliučnu igru u odbrani Spartak stiže do preokreta pa su prvo poluvreme završili sa prednošću od  49:43.

U nastavku utakmice Spartak je bio znatno precizniji. Iskusni Giordić odlično je proigravao svoje saigrače pa je Spartak u 26.  minutu imao dvocifrenu prednost, 66:55. Nisu se predavali ni gosti. Uzvratili su preko Mušikića uz podršku Božića i Čubića, pa je meč ponovo ušao u rezultatsku neizvesnost. Čubić trojkom smanjuje na samo pola koša zaostatka, 71:70. Spartak je odlično završio i ovaj deo utakmice, u poslednjim trenucima treće četrvrtine Lazić pogađa koša a uz dodatno slobodno bacanje donosi prednost od 74:70.

Trojkom Medarevića Spartak je poveo sa 81:72. Razigrani Barna donosi prednost od 11 poena pred poslednjih četiri minuta utakmice. Trojkom Marelje Spartak je imao nedosstižnih 92:78. Uspešno su subotičani sačuvali prenost i na kraju zasluženo upisali novu pobedu pred odlučujući nastup u ABA 2 ligi.