Košarkaši Spartaka sa prvog mesta dočekuju plej of ABA 2 Lige

Sub, 23.03.2024 - 19:47 -- dejan.vukovic

Pelister Bitola – Spartak Office Shoes 81:88 (16:18, 15:29, 29:19, 21:22)

Spartak: Cerovina 6, Cvetković, Kutlešić, Milisavljević 14, Gordić 14, Medarević 11, Tejić 9, Lazić 2, Marelja 10. Sokolović 5, Mosley, Barna 17.

Košarkaši Spartaka odigrali su odlično na poslednjem turniru ABA 2 lige. Pobedili su u tri meča za pet dana i sa prve pozicije dočekuju plej of za prvaka Regionalne lige. Nakon Širokog i Cedevite Junior, Subotičani su u trećoj utakmici pobedili Pelister i sa 11 pobeda i 2 poraza regularni deo prvenstva završavaju na prvom mestu.

Prvo poluvreme proteklo je u odličnoj igri subotičana koji su kontrolisali utakmicu i rezultat. Prva četvrtina završena je vodstvom Spartaka od 18:16 da bi u drugih deset minuta Spartak napravio osetniju prednost. Rezultat je nakon 14 minuta igre bio poravnat 25:25. Košem Tejića subotičani su poveli sa 31:27. Smanjuje Pelister preko Planinića kada je usledila serija košarkaša Spartaka koju zaključuje Barna za 40:29 u 17 minutu. U završnici prvog poluvremena siguran je bio Barna i Marelja pa se na odmor otišlo sa velikih 47:31 u korist Subotičana.

Spartak je nastavio u visokom ritmu i početkom treće deonice. Trojkom Cerovine u 27. minutu imali su prednost od 20 poena, 65:45. Pelister se vratio u meč u poslednja tri minuta trećeg perioda. Serijom od 13:0 koju zaključuje Magdevski sa dve vezane trojke prišli su na 65:58. Gordić jednim uspešnim slobodnim bacanjem prekida niz protivnika da bi Pelister realizovao svoj poslednji napad u ovom delu za 66:60.

Sedam minuta pre kraja susreta Knight pogađa i dovodi makedonce na samo 4 poena zaostatka, 66:70. Trojkom Gordića subotičani su ponovo imali dvocifrenu prednost, 79:69. Usledio je još jedan pokušaj Pelistera da se vrati u meč i izbore plasman u plej of. Dva ipo minuta pre kraja Knight pogađa za minus pet, 75:80, međutim više od toga im subotičani nisu dozvolili. Barna postiže važnu trojku za 75:83 i meč uvodi u mirnu završnicu. Do kraja meča Spartak je sigurnom igrom održavao razliklu i stigao do važne pobede za prvo mesto Regularnog dela takmičenja.