Košarkaši Spartaka zaustavljeni u Super ligi Srbije

Sre, 01.05.2024 - 12:16 -- dejan.vukovic

Spartak Office shoes - Borac Mozzart 70:95 (19:23, 19:25, 15:25, 17:22)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 500. Sudije: Marko Juras, Ivan Stefanović, Luka Manojlović.

Spartak Office shoes: Steljić 2, Cerovina 12, Cvetković 6, Stepanović 5, Kutlešić 7, Radosavljević 5, Bogdanović, Janković 8, Lazić, Marelja 12, Sokolović 4, Mozli 9.

Borac Mozzart: Popović 3, Nikolić 4, Tasić 16, Radović 1, Savičić 3, Talić 7, Uskoković 28, Todorović 8, Čarapić 18, Manojlović 7.

Košarkaši Spartaka porazom od Borca završili su dalje takmičenje u domaćoj Super ligi. Subotičani su nastupili u promenjenom sastavu pošto su im misli okrenute ka polufinalu plej ofa i subotnjoj utakmici protiv MZT Skopja gde traže put ka finalu i plasmanu u ABA Ligu.

Trojkom Todorovića gosti su poveli sa 9:7, uzvratio je Spartak preko Mozlija i trojkom Kutlešića za rezultatski preokjret od 12:9. Greške u napadu kaznili su čačani koji mpreko raspoloženog Čarapića dobijaju prvi period sa 19:23. Spartak se vratio u meč u 15. minutu kada su prišli na samo poen zaostataka, 31:32. Poluvreme je završeno vodstvom gostiju od deset poena, 38:48.

Početak trećeg perioda pripada u potpunosti gostima, napravili su seriju, pa su u 24. minutu vodili sa 64:40. Domaćini tek tada uspevaju da se vrate u ritam, ali pred poslednju četvrtinu ostaju sa 20 poena minusa. Razigrali su se Marelja i Cerovina u poslednjoj deonici pa je Spartak prišao na 61:73. Drugi deo završnog perioda pripada ponovo Čačanima koji su sigurnom igrom meč mirno priveli kraju za nastavak takmičenja u Super ligi Srbije.

Spartak u subotu 4. maja od 19:00 časova dočekuje MZT Skopje u revanš meču polufinala plej of ABA 2 lige. Klub poziva na podršku navijača da zajedno izbore plasman u finale i borbu za ulazak u ABA Ligu.