Pon, 10.11.2008 - 13:00 -- dejan.vukovic

Danas su veterani FK Crvena Zvezda bili u našem gradu povodom odigravanja prijateljskog meča protiv veteranske selekcije Subotice a sve u čast pokojnom Tihomiru Bati Ognjanovu.

Veterane Crvene Zvezde prvo je primio Nemanja Simović, član gradskog veća zaduženog za sport, omladinu i turizam, koji je  tim povodom uručio pehar plaketu predstavniku veterana Crvene Zvezde Mići Jovanoviću koji je uzvratio poklon dresom Fk Crvena Zvezda. Na prijemu je bio prisutan i Tomislav Karadžić predsednik fudbalskog saveza Srbije.

Uto, 04.11.2008 - 12:00 -- dejan.vukovic

Na inicijativu veterana FK Crvena Zvezda u ponedeljak 10.11 na stadionu Fk "Bačke 1901" odigraće se prijateljski meč između ekipa Subotice i Crvene Zvezde u spomen pokojnom velikom subotičkom fudbaleru Tihomiru Bati Ognjanovu. Po dolasku veterana iz Beograda prvo je planirana poseta Gradskoj kući gde će ih primiti gradonačelnik Subotice Saša Vučinić i Nemanja Simović član gradskog veća zadužen za sport, omladinu  i turizam.

FK Vojvodina pobednik turnira Tihomir Bata Ognjanov

Ned, 26.10.2008 - 16:00 -- dejan.vukovic

Fk Vojvodina je pobednik 2. Memorijlnog turnira "Tihomir Bata Ognjanov" koji je održan na terenima Fk "Bačka 1901". Na turniru su učestvovale četiri ekipe koje sačinjavaju mladi fudbaleri rođeni 1995g. Vojvodina, Partizan, Crvena Zvezda i domaćin Bačka 1901.

Bačka poražena na svom terenu od Radničkog iz Bajmoka

Sub, 18.10.2008 - 15:00 -- dejan.vukovic

Fk Bačka 1901-Fk Radnički 0:1 (0:1).

Fudbaleri Radničkog iz Bajmoka priredili su iznenađenje u derbiju 11 kola Vojvođanske lige grupa Istok pobedivši ekipu Bačke 1901 sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Lazić Vanja u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu domaća ekipa Bačke je stalnim napadima pokušavala da preokrene rezultat međutim sigurnim intervencijama golmana Tanasića mreža Radničkog se nije zatresla tako da su se bajmočani odneli velika tri boda sa terena kod Somborske kapije.

U znak sećanja na čika Vargu

Uto, 14.10.2008 - 15:00 -- dejan.vukovic

Na pomoćnom terenu FK "Bačka 1901" odigrana je revijalno-prijateljska fudbalska utakmica između dve ekipe sastavljene od nekadašnjih igrača najstarijeg kluba na prostorima nekadašnje zajedničke države. Povod susreta bivših suigrača iz pionirskih, juniorskih i seniorskih selekcija, bila je zajednička želja da se na mestu zajedničkog odrastanja i sticanja znanja fudbalske veštine, prisete svog nekadašnjeg učitelja Ladislava Varge, koji im je svima bio višegodišnji trener u navedenim starosnim uzrastima.

XV turnir Vilotić Ćele: Srbija osvojila trofej

Sre, 17.09.2008 - 18:30 -- dejan.vukovic

Srbija zasluženo osvojila 15. memorijalni turnir "Stevan Vilotić Ćele", pošto je pokazala najbolju igru i sa sigurne tri pobede ponela epitet najboljih. Na kraju redosled ekipa je sledeći:

XV turnir Vilotić Ćele: Srbija - Izrael

Sre, 17.09.2008 - 18:00 -- dejan.vukovic

Srbija - Izrael 1:0.

Sportska sreća je htela da poslednja utakmica turnira koja je odigrana na Paliću na SC "Janko Pejanović" odlučuje i o njenom pobedniku, pošto se se sastale dve do tada neporažene ekipe. Srbija je imala više od igre jer je stalnim napadima ugrožavala gostujući gol. Ljajić, Mijić i Šćepović bili su stalna pretnja za gol golmana Klajmena. Jedini gol na utakmici postigao je Mijić na asistenciju Ljajića  u 22 minuti susreta što je i odlučilo konačnog pobednika.

XV turnir Vilotić Ćele: Crna Gora - Mađarska

Sre, 17.09.2008 - 15:00 -- dejan.vukovic

Pretposlednja utakmica turnira odigrana je u Bačkoj Topoli između reprezentacija Crne Gore i Mađarske. U izjednačenoj utakmici reprezentacije Mađarske je pobedila golom Adam Šimona u prvom poluvremenu. Crna gora je imala nekoliko veoma povoljnih prilika za izjednačenje ali njihovi napadaći nisu ili na visini zadatka. Najbolju priliku su imali u drugom poluvremenu kada nisu iskoristili jedanaesterac. Ovom pobedom Mađarska je zauzela treće mesto sa tri osvojena boda dok je Crna Gora četvrta bez bodova.