FK Preporod pobednik Kupa GFL

Sre, 28.09.2011 - 17:00 -- dejan.vukovic

Preporod - Vinogradar 1:0 (1:0).

Fudbaleri Preporoda pobednici su ovogodišnjeg Kupa na teritoriji Gradske fudbalske lige. U današnjem finalu koje je odigrano u Novom Žedniku, fudbaleri Preporoda su savladali Vinogradar sa 1:0. Jedini gol na utrakmici postigao je Marko Panić u 9 minuti susreta. Pokušao je Vinogradar da dođe do izjednačenja ali nisu uspeli savladati golmana Preporoda.

Nakon finalne utakmice Goran Drača uručio je pehar kapitenu pobedničke ekipe, nakon čega je moglo da počne slavlje domaćina.

Spartak savladao Bačku u prijateljskoj utakmici

Sre, 28.09.2011 - 16:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Spartak Zlatibor voda 0:2 (0:1).

Teren FK Bačka 1901, sudija: Stantić Tadija, gledalaca: 100. strelci : Adamović (20. min), Milivojev (61.min) za FK Spartak Zlatibor vodu.

Bačka 1901: Miković, Lukač, Višnić, Hubert, Vasić, Vojnić Zelić, Kolundžić, Trešnjić, Maravić, Godar, Antonić. Igrali su još: Gorjanac, Vitas, Đeger, Marković N. , Marković S. , Bator i Sovilj.

Rvači Spartaka spremni za novo prvenstvo

Sre, 28.09.2011 - 10:00 -- dejan.vukovic

Rvačka liga Srbije startuje ovog vikenda kada su na progarmu mečevi prvog kola. Ekipa Spartaka u prvom kolu gostuje u Kanjiži ekipi Potisja, dok je u narednom 2. kolu dočekuje ekipu Radničkog iz Sombora. Ove sezone liga startuje sa 10 ekipa, u kojoj Spartak ima iste ambicije kao i svake sezone a to je nova titula prvaka države. Što se tiče subotičana klub su pojačali Viktor Nemeš iz Sente i Molnar Gabor, mađarski rvač, koji je došao iz Radničkog (Sombor). Ekipu Spartaka i dalje čine rvači ponikli iz sopstvene škole.

Bačka remizirala sa AFK-om

Pon, 26.09.2011 - 15:20 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - AFK Ada 2:2 (1:1).

Izgleda da subotičkim fudbalskim klubovima ne odgovara igranje na domaćim terenima. Bačka 1901 je u 6. kolu Vojvođanske lige ugostila ekipu AFK iz Ade i odelila sa njima bodove iako su imali prednost od 2:1 do 86. minute susreta. Loše je počeo meč za najstariji klub u Srbiji pošto je Nađpal Tibor iskoristio nesmotrenost odbrane i u 7 minuti doneo prednost AFK-u od 1:0. Uspeli su crveno-beli da ubrzaju igru i izjednače do poluvremena golom Ilovca.

Uspešni džudisti Spartaka na turniru u Staroj Pazovi

Pon, 26.09.2011 - 10:00 -- dejan.vukovic

Na tradicionalnom 9. po redu džudo turniru "Pazovački dragulj" u Staroj Pazovi okupilo se 28 klubova iz Srbije a među njima i džudo klub Spartak sa selekcijom pionira i poletaraca, zajedno sa sekcijom iz Bajmoka. Uspešni rezultati ni ovaj put nisu izostali. Šašic Nikola  osvojio je bronzanu medalju, Jovičić Srdjan takodje bronzanu, Kacanski Kristina srebrnu medalju, Ilankovic Filip bronzanu medalju, dok je Levente Kermeci iz bajmočke sekcije osvojio jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju, s obzirom da je nastupio i u starijoj konkurenciji.

Rukometaši Spartak Vojputa pobedom započeli prvenstvo

Sub, 24.09.2011 - 21:00 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput - Novi Pazar 32:24 (16:12).

Rukometaši Spartak Vojputa pobedom su započeli takmičenje u Prvoj ligi Srbije, u kojem imaju velike ambicije za ovu sezonu. Cilj je obezbediti jedno od prva dva mesta koje vode u Superligu. Večeras su u Hali sportova savladali ekipu Novog Pazara sa 32:24.

Spartak osvojio Kup Subotice

Sub, 24.09.2011 - 17:00 -- dejan.vukovic

Odbojkašice Nis Spartaka osvojile su Kup Subotice pošto su u poslednjem meču dana savladale ekipu Crvene zvezde sa 3:2 (25:27, 21:25, 26:24, 25:23, 16:14) posle rezultatskog preokreta.

Odbojkašice Spartaka osvojile Kup Subotice posle pobede nad Zvezdom

Pet, 23.09.2011 - 19:00 -- dejan.vukovic

U subotičkoj Hali sportova se održava tradicionalni Kup Subotice u žesnkoj odbojci. Organizator turnira je ŽOK Nis Spartak uz pomoć grada Subotice, resora za sport i omladinu. Pored domaćina Nis Sparetak učestvuju aktuelni šampion Srbije, Crvena Zvezda, Vizura i Radnički Beograd. Turnir traje dva dana, odigraće se 6 utakmica koje će trenerima poslužiti za proveru svojih ekipa pred početak prvenstva koje startuje prvog vikenda u Oktobru.

Spartak bez izgubljenog seta posle dva meča

Prvog dana turnira na Kupu Subotice odigrane su četiri utakmice. Sve ekipe su odigrale po dva susreta, Nis Spartak i Crvena Zvezda nisu još osetile gorčinu poraza. Njihovim direktnim duelom u subotu 24.09 u 12h odlučiće se ovogodišnji pobednik Kupa Subotice. Pre njih od 10h na parket Hale sportova će izaći Radnički Beograd i Vizura koji će direktnim susretom odlučiti o trećoj poziciji.

Prekogranična sportsko penjačka liga

Sre, 21.09.2011 - 12:00 -- dejan.vukovic

CBSC Liga je nastala kao rezultat višegodisnje saradnje između klubova iz Srbije i Mađarske, prvenstveno Železničkog planinarskog kluba Spartak iz Subotice i Penjačkog kluba Meteora iz Žomboa. Ova ideja o regionalnoj ligi pretočena je u proekat koji finansira evropska fondacija IPA. Liga se sastoji od šest takmičenja, po tri u Srbiji i Mađarskoj, i dva pripremna sportska kampa za mlade takmičare.