Arhiva

Fudbaleri savladali BSK

Sub, 03.12.2011 - 14:00 -- dejan.vukovic

Spartak Zlatibor voda - BSK 1:0 (1:0)

Meč u Subotici započeo je minutom ćutanja zbog iznenadne smrti sekretara Jovana Popova, dugogodišnjeg sportskog radnika, sekretara Sportskog saveza Subotice i nekadašnjeg direktora FK Spartak.

Spartak prekinuoi niz bez pobeda kući

Sub, 19.11.2011 - 14:00 -- dejan.vukovic

Spartak Zlatibor voda - Javor 1:0 (1:0).

Spartak Zlatibor voda napokon je prekinula niz bez pobede na svom terenu, koji je prati još od prvog kola i pobede nad Crvenom Zvezdom. Golom Simovića u 27. minutu Subotičani su osvojili tri vredna boda sa kojim drže priključak ekipama u gornjem delu tabele.

Goran Drača novi predsednik Gradskog fudbalskog saveza

Uto, 15.11.2011 - 17:00 -- dejan.vukovic

Danas je održana Vanredna izborna skupština Gradskog fudbalskog saveza Subotice na kojoj su izabrani novi rukovodioci. Vanredna sednica je održana pošto je prestao mandat Privremenog organa rukovođenja GFS Subotice, koji je u poslednjih osam meseci uspeo da stabilizuje savez. Novi predsednik je Goran Drača, dosadašnji predsednik privremenog organa koji je dobio jednoglasnu podršku isto kao i novi članovi Izvršnog i Nadzornog odbora, koje je predložio novi predsednik.

Fudbaleri Spartak Zlatibor vode remizirali sa Radom

Sub, 22.10.2011 - 16:00 -- dejan.vukovic

Spartak Zlatibor voda - Rad 0:0

Fudbaleri Spartak Zlatibor vode ponovo nisu uspeli da obraduju svoje navijače. U pet dosadašnjih utakmica pred svojom publikom zabeležili su jednu pobedu, nad Crvenom Zvezdom u prvom kolu, jedan poraz od Jagodine i tri puta igrali nerešeno, protiv Metalca, Slobode Piont Sevojno i danas protiv Rada.

FK Preporod pobednik Kupa GFL

Sre, 28.09.2011 - 17:00 -- dejan.vukovic

Preporod - Vinogradar 1:0 (1:0).

Fudbaleri Preporoda pobednici su ovogodišnjeg Kupa na teritoriji Gradske fudbalske lige. U današnjem finalu koje je odigrano u Novom Žedniku, fudbaleri Preporoda su savladali Vinogradar sa 1:0. Jedini gol na utrakmici postigao je Marko Panić u 9 minuti susreta. Pokušao je Vinogradar da dođe do izjednačenja ali nisu uspeli savladati golmana Preporoda.

Nakon finalne utakmice Goran Drača uručio je pehar kapitenu pobedničke ekipe, nakon čega je moglo da počne slavlje domaćina.

Spartak savladao Bačku u prijateljskoj utakmici

Sre, 28.09.2011 - 16:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Spartak Zlatibor voda 0:2 (0:1).

Teren FK Bačka 1901, sudija: Stantić Tadija, gledalaca: 100. strelci : Adamović (20. min), Milivojev (61.min) za FK Spartak Zlatibor vodu.

Bačka 1901: Miković, Lukač, Višnić, Hubert, Vasić, Vojnić Zelić, Kolundžić, Trešnjić, Maravić, Godar, Antonić. Igrali su još: Gorjanac, Vitas, Đeger, Marković N. , Marković S. , Bator i Sovilj.

Deklasirana Crvena Zvezda

Ned, 14.08.2011 - 18:00 -- dejan.vukovic

Spartak Zlatibor voda - Crvena Zvezda 2:0 (1:0).

Spartak Zlatibor voda u premijernoj utakmici novog prvenstva Jelen Super lige savladala je Crvenu Zvezdu sa 2:0 pred 12.000 ljubitelja fudbala. Bila je ovo ujedno rekordna poseta na Gradskom stadionu otkada se subotičani takmiče u superligaškom društvu. Pod vođstvom Zorana Njeguša, golovima danas odličnih Vladimira Torbice i Vidaka Bratića, uknjižena su prva tri boda.

FK Bačka spremna za proslavu 110. godišnjicu

Pon, 25.07.2011 - 14:00 -- dejan.vukovic

U City press roomu održana je pres konferencija na kojoj su predstavnici Fk Bačka 1901 predstavili plan proslave 110 g postojanja.

Subotički atletički klub "Bačka" osnovana je 3. avgusta 1901 godine i za prvog počasnog predsednika izabran je Šandor Vojnić mlađi iz Bajše, veleposednik i državni poslanik, a za predsednika je izabran Karlo Zambeli, direktor gradske plinare i poznati šahista. Svoju prvu utakmicu Fk Bačka je u crveno-beloj opremi odigrala u Osijeku 18. avgusta 1901. godine protiv kombinovane ekipe Osiječkog Hrvatskog sokola i VFC-a iz Vukovara. Rezultat je bio 0:0.