Prijateljski meč Spartaka i Bačke

Sre, 07.12.2011 - 15:00 -- dejan.vukovic

Spartak Zlatibor voda - Bačka 1901 2:0 (1:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona u Subotici, gledalaca 50.Sudija: Tadija Stantić Strelci: Adamović u 26.min. i Milivojev u 60. min. (Fk Spartak Zlatibor voda)

Spartak Zlatibor voda: Kovačević, Tomoišić, Ninić, Bjedov, Mezei, Đurđević, Lazić, Barera, Adamović, Milivojev, Milovac. Igrali još: Jočić, Vojvodić

Spartak savladao Bačku u prijateljskoj utakmici

Sre, 28.09.2011 - 16:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Spartak Zlatibor voda 0:2 (0:1).

Teren FK Bačka 1901, sudija: Stantić Tadija, gledalaca: 100. strelci : Adamović (20. min), Milivojev (61.min) za FK Spartak Zlatibor vodu.

Bačka 1901: Miković, Lukač, Višnić, Hubert, Vasić, Vojnić Zelić, Kolundžić, Trešnjić, Maravić, Godar, Antonić. Igrali su još: Gorjanac, Vitas, Đeger, Marković N. , Marković S. , Bator i Sovilj.

Bačka remizirala na startu

Ned, 21.08.2011 - 18:00 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 - Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 1:1 (0:0).

Fudbaleri Bačke remizirali su u prvom kolu Vojvođanske lige grupe istok na svom terenu protiv Jedinstva. Imali su crveno-beli veći posed lopte i češće napadali u prvom poluvremenu ali nisu uspeli to i da krunišu pogotkom. Najbolju priliku u prvom poluvremenu ipak su imali gosti u 40. minuti susreta kada je posle jedne brze kontre Janjatović izbio sam pred golmana Gorjanca koji je odlično reagovao i sačuvao mrežu.

FK Bačka spremna za proslavu 110. godišnjicu

Pon, 25.07.2011 - 14:00 -- dejan.vukovic

U City press roomu održana je pres konferencija na kojoj su predstavnici Fk Bačka 1901 predstavili plan proslave 110 g postojanja.

Subotički atletički klub "Bačka" osnovana je 3. avgusta 1901 godine i za prvog počasnog predsednika izabran je Šandor Vojnić mlađi iz Bajše, veleposednik i državni poslanik, a za predsednika je izabran Karlo Zambeli, direktor gradske plinare i poznati šahista. Svoju prvu utakmicu Fk Bačka je u crveno-beloj opremi odigrala u Osijeku 18. avgusta 1901. godine protiv kombinovane ekipe Osiječkog Hrvatskog sokola i VFC-a iz Vukovara. Rezultat je bio 0:0.