Džudisti osvojili medalje na tri takmičenja

Sre, 18.11.2015 - 23:11 -- dejan.vukovic

Protekli vikend je bio uspešan za džudo klub Spartak. Sa svojim sekcijama iz Bajmoka i Čantavira učestvovali se na međunarodnom turniru u Temerinu, zatim na prvenstvu Vojvodine u Zrenjaninu a rezultat je stigao i iz glavnog grada Češke.

Džudo – nežni put

Pon, 16.11.2015 - 22:41 -- dejan.vukovic

Sportska strana pokreće novu sekciju sportić u kojem će se pored aktuelnih vesti o najmlađim sportistima, prezentovati škole sporta u Subotici. Posetili smo školu džudo kluba Spartak i zabeležili trening najmlađih.

Džudo je, kao sport, nastao krajem 19. veka, a danas je to jedan od popularnijih borilačkih sportova. Za razliku od nekih drugih borilačkih veština koje vode poreklo sa dalekog istoka, džudo se može pohvaliti i da se nalazi u porodici olimpijskih sportova, te da su reprezentativci Srbije dosta uspešni na najvećim takmičenjima.

Četiri medalje džudista u Kikindi

Čet, 12.11.2015 - 20:20 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka nastupili su na čuvenom međunarodnom turniru "Kikinda Kup", gde su u jakoj konkurenciji osvojili 4 medalje.

Internacionalne medalje džudista Spartaka

Sre, 30.09.2015 - 08:47 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka su protekla dva vikenda učestvovali na dva važna turnira na kojima su potvrdili svoj kvalitet. U Aradu, Rumunija,19. septembra održano je treće kolo Euro Lige, na kojem je učestvovalo 450 takmičara iz 7 država regiona. Savić Aleksandar osvojio je bronzanu medalju, Kačanski Jugoslav srebrnu, a nove bodove u Euro Ligi osvojio je Nestorović Straninja koji je bio treći i trenutnom pozicijom na rang listi sasvim sigurno ide ka osvajanju pehara.

Džudisti Spartaka medaljama započeli prvenstvo

Pet, 04.09.2015 - 08:51 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka uspešno su započeli novu sezonu. Subotičani su učestvovali na poznatom Tenkeš kup u Šiklošu (Madjarska) gde su se okupili je džudisti iz nekoliko zemalja okruženja, pa čak i iz Moldavije. Prve medalje za Spartak osvojili su Savić Aleksandar, Nestorović Milica i Bošnjak Vuk bronzane, Vukas Despot srebrnu dok se Tripunović Veljko okitio zlatnom medaljom.

Ekipu je predvodio trener Milan Bogić. Takmičare Spartaka već petog septembra očekuje turnir u Subotici, sa kojim i počinje Euro Regionalna Liga za 2015.godinu.

Pet medalja džudista na Prvenstvu Vojvodine

Sre, 03.06.2015 - 23:26 -- dejan.vukovic

Protekli vikend bio je uspešan za džudiste Spartaka. U subotu 30. maja u Kanjiži je održano prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire na kojem je učestvovalo 192 takmičara iz 33 kluba a Spartak je imao 11 svojih takmičara koji su osvojili pet medalja.

Uspesi džudo kluba Spartak

Pon, 20.04.2015 - 16:56 -- dejan.vukovic

Osvojene dve zlatne medalje sa školskog prvenstva Srbije i jedna sa turnira veterana

Džudisti nastupili na dva međunarodna turnira

Sre, 01.04.2015 - 21:49 -- dejan.vukovic

Džudisti Spartaka su proteklog vikenda učestvovali na dva medjunarodna turnira. Džudisti nastupili na dva međunarodn aturniraJedan deo takmičara nastupio je na medjunarodnom turniru Trofej Pančeva, koji je okupio oko 490 takmičara iz 44 kluba. Uprkos promeni starosnih kategorija kod većeg broja takmičara subotičanisu osvojili medalje. Milica Nestorović se okitila srebrnom medaljuom dok su Šašić Nikola i Bošnjak Vuk osvojili bronzane medalje.

Džudisti Spartaka na prvenstvu Vojvodine u Turiji

Sre, 25.02.2015 - 14:30 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda u Turiji je održano kadetsko i seniorsko prvenstvo Vojvodine u džudou. Spartak je u oba takmičarska dana imao svoje predstavnike.