PK Spartak

Tokom četiri dana od 2. do 5. oktobra u Zrenjaninu je održano najkvalitetnije plivačko takmičenje u zemlji u organizaciji Plivačkog kluba Proleter i Plivačkog saveza Srbije uz učešće preko 450 takmičara iz BiH, Hrvatske, Mađarske, Italije, Makedonije, Crne Gore, Rumunije, Slovenije, Turske i Srbije.

Sa ovog takmičenja plivači Spartaka su se vratili sa izuzetnim rezultatom, osvojili su ukupno 21 medalju.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji:

Devojke:

• Der Teodora, zlatna na 100 kraul i srebrna na 50 kraul,
  • Zubelić Anja, zlatna na 200 prsno, i tri srebrne (50 i 100 prsno i 200 mešovito),
  • Crnković Dunja, srebrna na 400 kraul i dve bronzane (200 i 800 kraul)
  • Romić Vanja, tri srebrne ( 800 kraul, 100 i 200 prsno) i bronzana...
detaljnije
Pon, 06.11.2017 - 22:42

Mlađe kategorije Plivačkog kluba Spartak su nastupile na velikom međunarodnom plivačkom mitingu pod nazivom “Poletarac 2017” koji je održan u Novom Sadu u subotu 28. oktobra u organizaciji Plivački klub Novi Sad

Na mitingu je nastupilo preko 530 takmičara iz 31 kluba iz pet zemalja, Austrije, BiH, Hrvatske, Mađarske i Srbije. Takmičari Spartaka su ukupno osvojili 34 medalje, od kojih 11 zlatnih, 12 srebrnih i 11 bronzanih.

Ned, 29.10.2017 - 20:59

Plivački klub Spartak je sa 42 najmlađa plivača i plivačica nastupio na Međunarodnom plivačkom mitingu „Ada 2014“ koji je održan u subotu 9. avgusta. U konkurenciji od 324 plivača iz 32 kluba iz Nemačke, Rumunije, Mađarske, Velike Britanije, Slovačke i Srbije plivači Spartaka su u ekipnom plasmanu zauzeli odlično DRUGO mesto, osvojivši čak 9 medalja (4 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane).

Ovakvom odličnom plasmanu i još većem uspehu doprineli su svi plivači PK Spartak.