Za rešavanje šahovskih problema prijavilo se 90 mladih šahista koji su za dva sata morali da reše zadatke.

2. Chirila Ioan Cristian (Rumunija) 8 poena za 30 min.
3. Foisor Sabina Francesca (Rumunija) 8 poena za 1h 32...

detaljnije
Uto, 17.07.2007 - 19:30

Najbolji u Super finalu su dobili vredne nagrade, pored pehara i medalja bile su tu i novčane nagrade 1. mesto 500 evra, 2. mesto 250 evra, 3. mesto 150 evra i 4. mesto 100 evra.

U muškoj konkurenciji pobednik je Balog Imre iz Mađarske dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila rumunka Foisor Sabina Francesca

Uto, 17.07.2007 - 18:30

Danas je na programu bilo takmičenje u Superfinalu. Prvih pet po plasmanu u ubrzanom šahu u svim kategorijama su se takmičili u Superfinalu po sistemu ispadanja.

Kod devojaka finale su igrale RAKIC (SRB) – FOISOR S. (ROM) gde je posle veoma izjednačene borbe dve vršnjakinje trijumfovala rumunka Foisor.

U muškoj konkurenciji u finalu su igrali
BALOG (HUN) – CHIRILA (ROM) gde je Balog iz Mađarske sa 2:0 odneo pobedu i trijumfovao u SuperFinalu.

Uto, 17.07.2007 - 16:30

U večernjim satima dodeljena su i priznanja za najbolje u konkurenciji  pojedinačni ubrzani šah. Bilo je čak preko 260 šahista takmičara koji su bili podeljeni na dečake i devojčice i to u šest starosnih kategorija do 8,10,12,14,16 i 18 godina. U najstarijoj starosnoj grupi u obe konkurenciji pobedili su šahisti iz Srbije. Rakić Marija je bila najbolji među devojkama do 18 god a Nestorovic Nikola među momcima.

Pon, 16.07.2007 - 19:30

Danas je u toku dana odigrano preostalih četiri kola pojedinačnog prvenstva u ubrzanom šahu. Za najuspešnije takmičare pripremljeni su i prigodni pokloni.

Pon, 16.07.2007 - 18:00

U hotelu Patria se nastavilo takmičenje Evropskog prvenstva u šahu za mlade u ubrzanom šahu. U toku dva dana preko 260 dece se takmičilo za naslov najboljeg. Deca su bila podeljena po kategorijama do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 godina starosti dečaci i devojčice.

Ned, 15.07.2007 - 18:00

Nakon završenog poslednjeg 7.Kola podeljene su nagrade za najbolje učesnike. Vladimir Šakotić direktor turnira je pozdravio sve prisutne i preneo pozdrave Borisa Putina predsednika Evropske šahovske unije. Poželeo je svim šahistima puno uspeha u narednom periodu i da se okupe u još većem broju na narednom prvenstvu Evrope koje se sledeće godine održava u Segedinu. Nakon toplih reči podelio je nagrade za najbolje na pojedinim tablama i pehare i medalje za najuspešnije u ženskoj konkurenciji. Za najbolje u muškoj konkurenciji odličja je podelio g-din Gabor Nemeš predsednik Organizacionog odbora, a nakon toga i zvanično proglasio ekipno prvenstvo za mlade u šahu zatvorenim.

Sub, 14.07.2007 - 15:00

Prepodne je završeno i poslednje sedmo kolo. U muškoj konkurenciji šahisti Srbije1 su pobedili ekipu Spartaka (koja se takmiči van konkurencije) i pobedili sa 4:0, međutim tbog tri vezana poraza su prvenstvo završili na šestom mestu. Hrvatska je remizirala sa Bugarskom a Turska i Mađarska su pobedile Srbiju2 odnosno Srbiju 3 i tako osvojile medalju.

U ženskoj konkurenciji Srbija1 je pobedila Srbiju 2 i tako osvojila srebrnu medalju. Rumunke nisu dozvolile iznenađenje i pobedom protiv Škotlanđanki osvojile ovo Evropsko prvenstvo u ženskoj konkurenciji. Crnogorke su pobedom u poslednjem kolu protiv Turkinja osvojile bronzanu medalju.

Konačan redosled izgleda ovako:
momci

... detaljnije
Sub, 14.07.2007 - 10:00

Danas je odigrano kompletno šesto kolo u kome su obe naše prve selekcije izgubile svoj meč. Tako je ekipa Srbije1 u muškoj konkurenciji izgubila pravo na medalju a kod devojaka će poslednje kolo odlučivati o prvaku Evrope između Rumunije i Srbije1. Stanje na tabeli posle 6 kola je sledeće:
momci:

...
1 Hungary 6 4 1 1 9 16.5 82.5 60.50 55.0
2 Croatia 6
detaljnije
Pet, 13.07.2007 - 16:00

U petom kolu polovi;an uspeh naše reprezentacije. Momci Srbije1 su doživeli nov poraz ovaj put od Hrvatske sa 2,5 prema 1,5 i sada sa dva vezana poraza zauzimaju trenutno četvrto mesto. Devojke su bile uspešne i sa 2:0 su pobedile reprezentaciju Bugarske tako da i dalje su na liderskoj poziciji. Do kraja prvenstva ostala su još dva kola pa se nadamo da obe naše selekcije mogu osvojiti medalje.