Savić Novak

Proteklog vikenda 7. i 8. marta u Kikindi je u organizaciji Plivačkog saveza Vojvodine i Plivačkog kluba “Banat” održano dvodnevno Zimsko prvenstvo Vojvodine u plivanju. Prvog dana takmičili su se mlađi pioniri (11 i 12 godina), dok su se drugog dana takmičile sve ostale uzrasne kategorije. U oba dela takmičenja plivači Spartaka su osvojili ukupno 39 medalja.

Prvog dana na Prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire učestvovalo je 170 takmičara iz 19 vojvođanskih klubova. Plivački klub Spartak je predstavljao 21 takmičar (11 dečaka i 10 devojčica) koji su ukupno osvojili 15 medalja i ekipno drugo mesto na Zimskom prvenstvu Vojvodine za mlađe pionire.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji su:

• Der Teodora, zlatna(200m kraul) i dve srebrne (50m i 100m kraul...
detaljnije
Pon, 09.03.2015 - 23:36

Plivači Spartaka učestvovali su na velikom međunarodnom plivačkom mitingu "Mladost 2015" koji je održan u Banja Luci 21.februara. Na mitingu je nastupilo 350 takmičara iz 23 kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije.

Plivački klub Spartak predstavljalo je 5 plivača i 3 plivačice koji su osvojili je ukupno 24 medalje.

Rezultati u pojedinačnoj konkurenciji:

• Savić Novak, četiri zlatne medalje ( 50, 100 , 200 kraul i 50 leđno) kao i pehar za najuspešnijeg takmičara u svojoj kategoriji.
  • Ratkov Nikola, zlatna (400 kraul) i srebrna (200 kraul)
  • Hunjadi Filip, zlatna (200 delfin) i dve srebrne (100 delfin i 400 mešovito)