Novi poraz košarkaša Spartaka

Ned, 02.12.2007 - 17:00 -- urednik

Košarkaši subotičkog Spartaka poraženi su i u devetom kolu Srspe lige, grupa „Sever“, od Polet Keramike iz Novog Bečeja sa 56:85 (18:18, 11:17, 16:27, 11:23).

„Golubovi“ su dobro otvorili meč i u većem delu prve četvrtine i imali prednost od nekoliko poena. Ipak, u finišu gosti izjednačuju, a podjednaka igra dva protivnika trajala je celo prvo poluvremene.

Spartak je igrao solidno dok su igrači imali snage i dok je šut bio više nego dobar. Čim je tog u drugom poluvremenu ponestalo, igra je postala slabija, a nekoliko grešaka u dodavanjima i odbrani odbrani otvorili su put gostima ka visokom vođstvu. I kada se ekipa Poleta jednom odlepila, do kraja povratka nije bilo.

Spartak: Đekić, Kokot 7, Kmezić 17, Torbai, Zelić 2, Taušan 14, Elek 5, Leškov 2, Beljaković 8, Terzić, Jovanović. Trener: Raša Vuković.