Uspešan vikend stonotenisera Spartaka

Pon, 16.09.2013 - 19:23 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda stonoteniski klub Spartak imao je niz aktivnosti. U okviru drugog kola Super lige Spartak je slavio u Prokuplju pobedom nad ekipom Topličanin, Kostadinović Stefan je pobednik Kolenica Kupa u apsolutnoj konkurenciji koji je održan u Bečeju dok su mlađe selekcije učestvovale na turniru u Bačkoj Topoli.

Topličanin (Prokuplje) - Spartak 1:4

Stonoteniseri Spartaka su u okviru drugog kola super lige gostovali u Prokuplju. Iako si domaćini pružili snažan otpor, mladi stonoteniseri Spartaka nisu podlegli atmosferi i zabeležili su pobedu rezultatom 4:1. Zapažen na ovom susretu bio je Stefan Kostadinović koji je zabeležio dve pobede.

Stefan Kostadinović pobednik Kolenica Kupa za sezonu 2012/13

Stonoteniseri Spartaka učestvovali su na tradicionalnom međunarodnom stonoteniskom turniru za veterane koji je održan u Bečeju. Subotičane su predstavljali: Kostadinović Stefan, Brstina Branko, Poša Karolj, Radosavljević Aleksandar i Stojan Bela.

Na turniru je učestvovalo preko 150 takmičara iz 7 zemalja iz okruženja: Srbije, Hrvatske, Crne Gore , Bosne i Hercegovine, Mađarske, Rumunije i Makedonije. Najviše uspeha imao je Kostadinović Stefan koji je na ovom trećem turniru osvojio treće mesto (izgubio je od Hrvata Zovka Vjekoslava sa 3-0). S obzirom da je bio najbolji na prethodna dva turnira u konačnom plasmanu za sezonu 2012/2013 osvojio je ubedljivo prvo mesto u apsolutnoj kategoriji.

Turnir za mlađe kategorije - Bačka topola

Mlađe kategorije Spartaka učestvovale su na tradicionalnom stonoteniskom turniru u Bačkoj Topoli. Kao i do sada ostvareni su dobri rezultati osvojene zlatne medalje obe konkurencije. U kategoriji mini kadeta (3- 4 razred ) Aleksandar Čokić je prema očekivanju osvojio prvo mesto, dok je u malo starijoj kategoriji mlađi kadeti i kadeti (5,6 i 7 razred ) neočekivano prvo mesto osvojio Rekecki Mate. U polufinalu je pobedio klupskog druga Bognar Bencea sa 3-1, dok je u finalu pobedio Fenjveši Florijana iz Bačke Topole sa 3-1.

Rezultati po kategorijama: Mini kadeti ( 3-4 razred ) :